„Zielono mi” w nowej odsłonie. Uchylamy rąbka tajemnicy…

0
Nowy sezon magazynu "Zielono mi" w Telewizji Proart" to zmiany zarówno kosmetyczne, jak i radykalne. Zmienia się prowadząca program, ale przygotowaliśmy dla Państwa kilka niespodzianek. W kąciku "Zrób to sam" zaprezentujemy, w jaki sposób wykorzystać np.... gałęzie.

Zmiany, zmiany i jeszcze raz zmiany – tak w skrócie można podsumować nowy odcinek magazynu „Zielono mi” w Telewizji Proart. Nie wszystko jednak w tym programie ulegnie metamorfozie – nadal będziemy pokazywać Państwu ogrodnicze ciekawostki i wprowadzać w świat zieleni w różnych wymiarach.

Większość zdjęć do wrześniowego odcinka nagraliśmy w gołuchowskim arboretum – przyglądaliśmy się tam, jak wygląda tak zwana chirurgia drzewna – specjaliści wycinali gałęzie m.in. ze starych dębów. Wszystko po to, by drzewa były zdrowe i nienagannie się prezentowały.

Okazuje się też, że gałęzi, które pozostały po przycinaniu drzewa, wcale nie trzeba wyrzucać. Ich rozdrobione fragmenty można wykorzystać do wytworzenia naturalnego nawozu albo zrobić… pewny element wystroju wnętrza. O co konkretnie chodzi? Odpowiedź w nowym odcinku programu „Zielono mi” w sobotę 29. września o godzinie 10.30., tylko w Telewizji Proart. Zapraszamy do oglądania!

redaktor wlkp24.info
katarzyna.paus@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick