Zielone przystanki w Krotoszynie. Sprawdź, gdzie powstaną

5
Dwa przystanki w Krotoszynie będą rozbudowane, a jeden wybudowany od nowa. Wszystko w ramach programu samorządu województwa wielkopolskiego pn. „Błękitno- zielone inicjatywy dla Wielkopolski”. Koszt tej inwestycji to 75 tys. zł.

Do programu mogły przystąpić jednostki samorządu terytorialnego z terenu województwa wielkopolskiego, z wyjątkiem miast na prawach powiatu. Krotoszyn otrzymał dofinansowanie pn. „Utworzenie trzech zielonych przystanków autobusowych na terenie miasta Krotoszyn”.

Jeden przystanek autobusowy będzie wybudowany na nowo, a dwa zostaną przebudowane i zazielenione. – Będą to przystanki na ulicy Piastowskiej, koło poczty. Ten właśnie będzie wybudowany nowy od podstaw.  Natomiast przebudowane będą te na ulicach Mały Rynek i Mickiewicza – mówi Franciszek Marszałek, burmistrz Krotoszyna.

Zielone przystanki powstaną dzięki dofinansowaniu z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu. – W ramach programu „Błękitno-zielone inicjatywy dla mieszkańców Wielkopolski uzyskaliśmy dofinansowanie w wysokości 49,5 tys. zł. Zadanie polega na utworzeniu trzech zielonych przystanków na terenie Krotoszyna. Kwota całego zadania to 75 tys. zł, a więc dofinasowanie wyniesie około 66% – informuje Marcin Zawieja, p.o. zastępcy naczelnika Wydziału Gospodarki Komunalnej, Ochrony Środowiska i Rolnictwa w UMiG Krotoszyn.

W sierpniu zostanie wyłoniony wykonawca inwestycji, a termin realizacji to od końca sierpnia do października. Krotoszyński magistrat musi bowiem rozliczyć się z realizacji tego zadania do końca listopada 2022 roku.

redaktor wlkp24.info
aleksandra.barczak@tvproart.pl

5 KOMENTARZE

  1. A połączeń brak pracownicy niemają czym dojechać pracując na zmiany kursy są niedostosowane MZK do likwidacji dać szanse prywatnemu przewożnikowi

  2. Głupota do kwadratu, co to da? Zamiast betonować rynki, sadzić niby zieleń w ciasnych donicach- zielenić miejsca naturalnymi trawnikami ,krzewami, drzewami wszędzie tam gdzie się da …a nie betonowe centa miast ,betonowe osiedla itd.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick