„Zielona Brygada” dostała nowy samochód. Czym się zajmuje i skąd się wzięła? [ZDJĘCIA]

0
Fot. UGiM Nowe Skalmierzyce
Ponad 120 tys. zł kosztował nowy samochód, który otrzymała "Zielona Brygada" z Nowych Skalmierzyc. To grupa pracowników odpowiedzialnych za utrzymanie zieleni, która pracuje na terenie całej gminy.

Kolejne samorządy przykładają coraz większą wagę do wyglądu przestrzeni miejskich. Na utrzymanie zieleni, zwiększanie zielonych przestrzeni i upiększanie otoczenia wydaje się coraz więcej pieniędzy. To odpowiedź nie tylko na panujące trendy, ale także oczekiwania mieszkańców.

A w związku z rosnącymi potrzebami, należy też inwestować w sprzęt pozwalający na odpowiednie utrzymywanie zieleni w miastach i gminach. W Nowych Skalmierzycach pracuje „Zielona Brygada” – zespół pracowników odpowiadających za stan skwerów, trawników oraz innych przestrzeni tego typu. Otrzymali oni właśnie nowy samochód, który ma pomóc w jeszcze lepszym zajmowaniu się zielenią.

– Jeśli spotkacie państwo na terenie naszej gminy dostawczy samochód oklejony takimi napisami (patrz poniżej – przyp. red.), to znaczy, że podróżuje nim ekipa pracowników gospodarczych, która zajmuje się utrzymaniem zieleni czy sprzątaniem ulic – wyjaśnia Jerzy Łukasz Walczak, burmistrz Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce.

Kluczyki do auta marki Renault Master zostały odebrane pod koniec 2020 roku przez niego osobiście. Siedmioosobowy pojazd z przestrzenią załadunkową do 3,5 tony został spersonalizowany na zamówienie urzędu. Na drzwiach znajduje się grafika z drzewami, pośród których ulokowano herb gminy. Ma być to znak rozpoznawalny, że właśnie nim przyjechała pracować „Zielona Brygada”. Samochód będzie służył nie tylko do przewozu pracowników, ale także sprzętu niezbędnego do wykonywania prac porządkowych. – Ładownia mieści sporo narzędzi, a dzięki temu nasi pracownicy oszczędzają czas potrzebny na przemieszczanie się po gminie – dodaje.

Samochód kosztował 129 225 zł. Pieniądze w całości pochodzą z budżetu samorządu.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick