Zgnilec zwalczony. Jest rozporządzenie lekarza weterynarii

0
Pod koniec kwietnia informowaliśmy o wykryciu ogniska zgnilca amerykańskiego w jednej z pasiek w Przedborowie (gmina Mikstat). Do akcji wkroczył wówczas powiatowy lekarz weterynarii, który wyznaczył tzw. obszar zapowietrzony. Właśnie uchylił swoje rozporządzenie.

Zgnilec amerykański pszczół, który został wykryty pod koniec kwietnia w jednej z pasiek w Pogrzybowie w gminie Mikstat (powiat ostrzeszowski) został zwalczony. Powiatowy Lekarz Weterynarii w Ostrzeszowie cofnął właśnie swoje rozporządzenie z dnia 20 kwietnia. Mógł to uczynić po wykonaniu oczyszczenia i odkażenia pasieki, w której znaleziono ognisko choroby.

>> Jesteśmy też na Facebooku. Polub nasz fanpage! <<

Choroba zakaźna, jaką jest zgnilec amerykański pszczół podlega obowiązkowi zwalczenia z urzędu. Dlatego powiatowy lekarz weterynarii, kiedy został powiadomiony o sprawie, wyznaczył tzw. obszar zapowietrzony. Na jego terenie obowiązuje nakaz niezwłocznego zgłaszania przypadków zachorowań pszczół. Zakazuje on również organizowania targów, wystaw, pokazów i konkursów do czasu jego odwołania.

ZOBACZ TEŻ: Zgnilec amerykański na terenie powiatu ostrzeszowskiego. Czy zagraża ludziom?

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick