Zebraliśmy wczoraj 152 litry krwi. Dziękujemy!

0
338 dawców nie tylko z Ostrowa, ale i z całej południowej Wielkopolski oddało wczoraj krew z kablówką. Zebraliśmy 152 litry krwi. Łącznie zarejestrowało się 375 potencjalnych dawców, ale 37 osób z różnych powodów nie mogły usiąść na fotelu krwiodawcy. Wszystko poszło zgodnie z planem: pierwsza krew popłynęła już po siódmej rano, a ostatni krwiodawcy schodzili z fotela krótko po 16. Całe przedsięwzięcie relacjonowaliśmy dla państwa na żywo.

Podczas gdy krwiodawcy przelewali krew do 450-mililitrowych woreczków, my rozmawialiśmy nie tylko o idei krwiodawstwa, ale i o tym, że krew jest potrzebna w wielu sytuacjach. WOPR-owcy instruowali, jak udzielać pierwszej pomocy, ratownicy medyczni prezentowali wyposażenie nowoczesnej karetki, a strażacy pokazywali, jak wyciąga się nieprzytomnego człowieka uwięzionego w nagrzanym samochodzie. Namawialiśmy też wczoraj do rejestracji w banku potencjalnych dawców szpiku. W tę akcję szczególnie włączyli się pracownicy Promaxu, bo dawca potrzebny jest córce jednego z pracowników tej firmy.

W podziękowaniu za udział w 15. edycji akcji „Oddaj krew z kablówką” każdy krwiodawca dostał nie tylko pudełko czekolad, ale też koszulkę z logo akcji i zestaw gadżetów. Wśród uczestników akcji rozdamy 150 ufundowanych przez sponsorów nagród. Zwycięzców ogłosimy 28. czerwca w wydarzeniach i na portalu wlkp24.info.

redaktor wlkp24.info
agnieszka.kurzawa@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick