Zebrali 110 litrów na… 100-lecie Policji Państwowej [ZDJĘCIA]

0
Fot. KMP Kalisz
Cel został osiągnięty i to z nawiązką. Tak można powiedzieć o akcji „100 litrów na setną rocznicę powołania Policji Państwowej”. Zamiast 100 litrów zebrano 110 w ramach akcji, w którą zaangażowali się kaliscy funkcjonariusze.

Dobiegła końca seria zbiórek krwi organizowanych w ramach akcji „100 litrów na setną rocznicę powołania Policji Państwowej”. Podczas ostatniej zebrano 15 litrów i to ona dopełniła bardzo okazały wynik, który pozwolił zakończyć akcję sukcesem. Choć celem było Zebranie 100 litrów, oddano ich aż 110. – Wszystkim osobom, które wsparły akcję bardzo serdecznie dziękujemy – mówią przedstawiciele kaliskiej komendy oraz Klubu Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża, które były organizatorami akcji.

Podobnie jak w przypadku każdej innej zbiórki, chętni do oddania krwi musieli wypełnić odpowiedni formularz w mobilnym punkcie poboru krwi, który tradycyjnie podjechał pod siedzibę policji w Kaliszu, a następnie oddać próbkę krwi do analizy. Po przejściu badań lekarskich, jeśli nie pojawiły się żadne przeciwskazania, można było oddać krew.

W ostatniej zbiórce w ramach jubileuszowej akcji wzięło udział 37 osób i to właśnie oni przyczynili się do tego, że akcja została zakończona sukcesem. – Krew to najcenniejszy lek. Codziennie ratuje życie milionom ludzi na świecie. Pamiętajmy, że nikt z nas nie zna dnia ani godziny, kiedy z dawcy stanie się biorcą – podkreślają inicjatorzy akcji.

Wielokrotnie informowaliśmy na wlkp24.info o zbiórkach krwi w regionie i praktycznie za każdym razem rezerwy były niewielkie w związku z dużym zapotrzebowaniem na ten bezcenny dar. Pod koniec roku wygląda to znacznie lepiej, a bardzo niski stan jest związany tylko z grupą 0 RH-.

źródło: krwiodawstwo.kalisz.pl
sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick