DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Zdejmuje mundur po 32 latach. Komendant Wilkowski oficjalnie na emeryturze

Inspektor Piotr Wilkowski po 32 latach odchodzi ze służby w policji. Zwalania tym samym stanowisko szefa ostrowskiej komendy. Znane jest już nazwisko, który – do czasu ostatecznego wyboru – będzie pełnił obowiązki komendanta.

Inspektor Piotr Wilkowski rozpoczął służbę w 1991 roku, a do policji w Ostrowie dojeżdżał z miejscowości Bogdaj w gminie Sośnie. – Posterunek był wtedy przy ulicy Sienkiewicza 1. Nie miałem tam szatni więc postanowiłem, że na służbę będę dojeżdżał autobusem już ubrany w mundur. Jakie było zdziwienie ludzi w autobusie, gdy mnie zobaczyli. Droga trwała pół godziny i nikt nie odezwał się słowem. Nawet kierowca nie włączył radia – wspomina ustępujący komendant.

Mówi, że odejście na emeryturę było trudną do podjęcia decyzją, ale cieszy się, że o odejściu zdecydował sam: – To moja indywidualna decyzja, przemyślana i zaplanowana, ale naprawdę nie była ona łatwa.

Piotr Wilkowski służbę w policji rozpoczął w roku 1991 i przez cały okres kariery związany był z tutejszą jednostką. Do 2011 roku służbę pełnił w pionie kryminalnym, po czym został powołany na stanowisko komendanta komisariatu policji w Odolanowie. W 2015 roku został powołany na stanowisko I zastępcy komendanta powiatowego policji w Ostrowie Wielkopolskim. Z kolei w marcu 2018 został powołany na stanowisko głównego komendanta.

Obowiązki komendanta będzie teraz pełnił nadkomisarz Krystian Łapiński – dotychczasowy zastępca komendanta Wilkowskiego. – Komendant przez cały czas służył mi pomocą, fachowością, doświadczeniem. Wskazywał też, na co należy zwracać uwagę. Przez lata współpracy stał się nie tylko moim przełożonym ale też przyjacielem – powiedział podkom. Łapiński.

Łapiński chce zwrócić szczególną uwagę na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Chce także kontynuować współpracę z klasami mundurowymi, by pokazać młodym ludziom cały wachlarz obowiązków mundurowych.

Zamiany personalne miały miejsce również w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowie. 18 stycznia dotychczasowy komendant st. bryg. Jacek Wiśniewski przeszedł na emeryturę, a pełniącym obowiązki został bryg. Roman Matecki.

Napisz do autora

Komentarze (2)
 • M
  myszor

  wtorek, 27 lutego, 2024

  To, się bidulek narobił.

  Odpowiedz
 • G
  Greg

  wtorek, 27 lutego, 2024

  Współczuję nowego komendanta 🙈

  Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz