Zdążą do września? Budowa szkoły w Rojowie na finiszu

0
Zdążymy na czas - zapewnia burmistrz Ostrzeszowa, mówiąc o kompleksie szkolno-przedszkolnym w Rojowie, do którego od 1. września mają być przeniesione dzieci z trzech innych szkół. Pierwotnie umowa zakładała zakończenie inwestycji w kwietniu. Terminy trzeba było wydłużyć, a do puli 23 milionów złotych ostrzeszowscy radni dołożyli niedawno do kolejne 2 miliony 350 tysięcy złotych.

Wykonawca generalny kompleksu szkolno-przedszkolnego w Rojowie pod Ostrzeszowem poprosił lokalny samorząd o przedłużenie umowy z końca kwietnia na koniec czerwca. Teraz jest na etapie prac wykończeniowych. Do 23 milionów złotych, bo taki był kosztorys budowy, trzeba było dołożyć 2 miliony 350 tysięcy złotych. Skąd dodatkowe koszty, tłumaczy burmistrz Mariusz Witek.

Do nowego obiektu w Rojowie przeniosą się uczniowie ze starej szkoły w Rojowie, ze szkoły w Olszynie, a także część uczniów ostrzeszowskiej „Trójki”. W związku z tym od nowego roku szkolnego w Ostrzeszowie zmienią się obwody szkolne – tłumaczy dyrektor Zakładu Placówek Oświatowych w Ostrzeszowie, Marian Grzegorek.

redaktor wlkp24.info
agnieszka.kurzawa@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick