Zbliża się Euro 2020! W Kaliszu będzie strefa kibica

2
materiały prasowe UEFA
Władze Kalisza ogłosiły powstanie strefy kibica w związku z rozpoczynającym się w piątek Euro 2020. Miejsce z telebimem, na którym będzie można obejrzeć cztery mecze w tym trzy grupowe starcia reprezentacji Polski.

Trzeba było czekać dodatkowy rok, ale wreszcie nadeszły. Mistrzostwa Europy w piłce nożnej rozpoczną się w piątek 11 czerwca meczem Turcja – Włochy, który rozpocznie się o 21.00 na Stadio Olimpico w Rzymie. Nieodłącznym elementem piłkarskiego święta są strefy kibica, które jednoczą fanów tego sportu i poszczególnych reprezentacji. W związku z pandemią koronawirusa wiele miast zrezygnowało z tworzenia tego typu miejsc z telebimami. Jednak nie wszyscy.

Kibice reprezentacji Polski będą mogli obejrzeć wybrane mecze na telebimie w Kaliszu. Strefa kibica w tym mieście zostanie zlokalizowana na Rynku. “W naszym mieście jest już wyznaczone miejsce na strefę kibica. Zapraszamy pod kaliski Ratusz, aby razem kibicować Biało-Czerwonym!” – zachęcają przedstawiciele największego miasta w regionie i podkreślają, że w strefie będzie obowiązywał reżim sanitarny.

Na telebimie ustawionym na kaliskim Rynku będzie można obejrzeć cztery mecze: trzy z udziałem reprezentacji Polski oraz finał. Co do występu Biało-Czerwonych w tym spotkaniu nie ma pewności, ale niepoprawni optymiści mogą liczyć na to, że czterokrotnie obejrzą zespół prowadzony przez Paulo Sousę.

Dla Polaków mistrzostwa Starego Kontynentu rozpoczną się trzy dni po rozpoczęciu rywalizacji, a więc w poniedziałek, 14 czerwca meczem ze Słowacją, który zostanie rozegrany w Sankt Petersburgu. 19 czerwca zmierzą się z Hiszpanią w Sewilli, a 23 czerwca zagrają ze Szwecją ponownie w Sankt Petersburgu. Po trzech meczach poznamy drużyny, które awansują do 1/16 finału.

Terminy meczów wyświetlanych na telebimie w kaliskiej strefie kibica:

  • 14 czerwca (18.00) – mecz Polska – Słowacja,
  • 19 czerwca (21.00) – mecz Polska – Hiszpania,
  • 23 czerwca (18.00) – mecz Polska – Szwecja,
  • 11 lipca (21.00) – finał.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick