Zbliża się akcja „Znicz”. Policja apeluje do kierowców!

1
Przed nami weekend Wszystkich Świętych. W tym roku wielu skorzysta z wolnego w poniedziałek, by przedłużyć sobie świąteczne wolne. Policja apeluje do kierowców, by zachowali ostrożność i zdjęli nogę z gazu. Akcja rozpocznie się już przed nadchodzącą sobotą.

Akcja „Znicz” rozpocznie się już przed nadchodzącym weekendem. Policjanci zostaną oddelegowani na drogi m.in. południowej Wielkopolski, by kontrolować prędkość oraz trzeźwość kierowców. – Funkcjonariusze będą czuwać nad bezpieczeństwem także osób, które będą poruszać się w rejonie cmentarzy – informuje mł. asp. Małgorzata Michaś, oficer prasowy KPP w Ostrowie Wielkopolskim.

Policja apeluje także do osób przebywających na cmentarzach, by nie zostawali wartościowych rzeczy bez opieki. Świąteczne dni to także okazja dla złodziei, którzy wykorzystają każdy moment naszej nieuwagi. – Nie zostawiajmy torebek, dokumentów, czy telefonów – dodaje mł. asp. Małgorzata Michaś.

Jesień to czas, gdy warunki na drodze często nie są sprzyjające. Piesi oraz rowerzyści proszeni są o noszenie elementów odblaskowych. – Sprawiają one, że jesteśmy bardziej widoczni, możemy czuć się bezpieczniej. Prosimy o wzajemny szacunek, ale także o ograniczone zaufanie względem siebie – mówi Michaś.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick