Zbiornik retencyjny przy Torowej pełny niemalże po brzegi. Sytuacja grozi podtopieniami?

5
Zbiornik retencyjny przy ulicy Torowej w Ostrowie Wielkopolskim przyjmuje bardzo duże ilości wody. Jest pełen niemalże po brzegi. Mieszkańcy miasta obawiają się, że może dojść do podtopień.

Mieszkańcy Ostrowa Wielkopolskiego informują, że zbiornik retencyjny przy ulicy Torowej jest pełen niemalże po brzegi. Obawiają się, że intensywne opady deszczu mogą spowodować podtopienia. Zwróciliśmy się z pytaniem w tym temacie do przedstawicieli urzędu pytając, jak oceniają sytuację. – Jest to normalna praca zbiornika retencyjnego. Przy tak dużych opadach deszczu następuje przepływ wody przez przelew wałowy do Ołoboku. Sytuacja jest na bieżąco monitorowana – mówi Anna Woźnica z Biura Prasowego Urzędu Miejskiego.

Wszyscy doskonale pamiętamy, że intensywne opady deszczu powodowały wiele podtopień na terenie miasta. Wyjątkowo zagrożone tereny to ulica Harcerska, teren przy ostrowskim magistracie oraz w okolicy wiaduktów przy Krotoszyńskiej oraz Brzozowej. Opady deszczu są na razie przejściowe, ale mapy pogodowe wyraźnie wskazują, że w godzinach popołudniowych sytuacja może ulec pogorszeniu.

 

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

5 KOMENTARZE

  1. Problemem wczoraj było to, że Ołobok i zbiornik były pełne jednocześnie. Gdyby wczoraj przyszedł popołudniu/wieczorem duży deszcz to byłoby sporo podtopień. Za dużo powierzchni uszczelnionych w mieście I za mało zbiorników.
    Niestety będzie tylko gorzej

  2. No przecież planując zabudowę w okolicy przewidziano obecność zbiornika i takie sytuacje? Chyba nie mamy we władzach niekompetentnych osób?

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick