Zbiorą dary dla podopiecznych schroniska!

0
zdjęcie archiwalne
Już w sobotę 16 listopada o godzinie 20.00 przy Odolanowskiej 1 odbędzie się charytatywny koncert organizowany m.in. przez Stowarzyszenie Podaj Łapę. Celem akcji jest zbiórka najpotrzebniejszych darów dla podopiecznych schroniska w Wysocku Wielkim, które będą musiały zmierzyć się z kolejnym sezonem zimowym.

Obecnie w schronisku przebywa około 200 psów. My co roku prosimy o dary. Chodzi nam o koce, ręczniki, pościele. Kojce na dworze są wyłożone słomą, a wspomniane koce potrzebne nam są w szpitaliku – mówi Agnieszka Nowicka, kierownik schroniska dla bezdomnych zwierząt w Wysocku Wielkim. Nieoceniona będzie także karma dla psów i kotów. W sezonie zimowym zwierzęta zjadają jej więcej.

O oprawę muzyczną koncertu charytatywnego zadbają polskie zespoły Maigra oraz Impala, a także zespół Refusal prosto z Finlandii. – Podczas wydarzenia będzie działał także bazarek, gdzie będzie można kupić książki, biżuterię, rękodzieła. Odbędzie się także licytacja fantów. Food not bombs zagwarantuje gościom ciepły, wegański posiłek – opowiedziała Beata Chajnowska ze Stowarzyszenia Podaj Łapę.

Celem imprezy jest także zwrócenie uwagi na nieludzkie traktowanie zwierząt i podkreślenie, że w głównej mierze schroniska pozwalają przetrwać zwierzakom porzuconym przez człowieka. Cały dochód z koncertu zostanie przekazany na rzecz schroniska.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick