Zbierali pieniądze dla przytuliska w Czerminie

0
Fot. facebook.com/pg/przytuliskoczermin
Młodzieżowa Rada Internatu przy Centrum Kształcenia i Wychowania Ochotniczych Hufców Pracy w Pleszewie zorganizowała zbiórkę żywności dla przytuliska dla zwierząt w Czerminie (powiat pleszewski). A wszystko w ramach działającego w placówce kółka Help Animals.

Uczestnicy kwesty zbierali pieniądze na rzecz przytuliska dla zwierząt, a za zebrane pieniądze kupiła karmę. Młodzież osobiście dostarczyła ją do przytuliska w Czerminie. – Nie ukrywam, że bardzo nas cieszy to, że młodzież tak chętnie działa na rzecz zwierząt. Wzbudzanie empatii i zachęcanie do pomocy innym to jedno z naszych zadań wychowawczych. I jak widać- jest doskonale realizowane. Zresztą we wszystkim pomagają im wychowawcy, którzy też podsuwają pomysły dotyczące schronisk, którym można w jakiś sposób pomóc – mówi Wiesława Wawroska, zastępca dyrektora centrum.

Pomoc dla przytuliska w Czerminie nie była pierwszą przeprowadzoną przez młodzież. Jesienią uczniowie zbierali pieniądze na rzecz miejscowego Azylu dla zwierząt. W ten sposób pomogli bezdomnym zwierzakom kupując dla nich karmę.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick