Zbadaj się, zaszczep lub oddaj krew – kolejny Piknik Zdrowia już w najbliższy weekend!

0
Fot. UMOstrów
Badania przesiewowe przeciwko czerniakowi, akcja oddawania krwi, szczepienia przeciwko COVID-19, czy mammobus - to tylko niektóre z możliwości, jakie czekają na wszystkich chętnych w najbliższy weekend w Ostrowie. Od piątku do niedzieli będzie miała miejsce druga odsłona Ostrowskiego Pikniku Zdrowia.

Piątkowe oraz niedzielne spotkanie będzie miało miejsce przy Centrum Aktywności Lokalnej. W sobotę wszystko będzie odbywać się na terenie Parku Miejskiego. Każdy chętny mieszkaniec Ostrowa Wielkopolskiego może przyjść, przebadać się i posłuchać prozdrowotnych porad. Wszystko będzie odbywać się od 30 lipca (piątek) do 1 sierpnia (niedziela). – Punktem wyjścia spotkania będą badania przesiewowe w kierunku czerniaka, w ramach programu Aglomeracji Kalisko – Ostrowskiej. Zachęcamy do udziału w badaniach osoby w wieku 50-64 lata, ale nie tylko. Ten piknik to również program edukacyjny i możliwość zapisania się na szczepienie przeciwko Wirusowemu Zapaleniu Wątroby typu B – program zaczyna się od informacji, edukacji, a kończy szczepieniem. WZW B to bardzo poważny problem, wirus charakteryzuje się duża zaraźliwość, większa niż wirus HIV, co czyni go bardzo groźnym. Warto zatem skorzystać z możliwości szczepienia – mówi Sebastian Górski, wiceprezydent Ostrowa.

Podczas pikniku będzie można także przyjąć szczepionkę przeciwko COVID-19. Już pierwszego dnia, czyli 30 lipca dostępny będzie preparat Johnson&Johnson. Jest także dobra informacja dla tych, którzy chcieli w najbliższym czasie oddać krew. Już w sobotę będzie ku temu okazja. Krew jest lekiem, którego nie da się wyprodukować sztucznie, a jej zapasy kurczą się w zastraszającym tempie – zwłaszcza podczas wakacji!

ODWIEDŹ FACEBOOKOWY FANPAGE AKCJI „ODDAJ KREW Z KABLÓWKĄ” I DOWIEDZ SIĘ SZCZEGÓŁÓW TEGOROCZNEJ AKCJI

Fot. UMOstrów
redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick