Zawody w Jutrosinie będą kontynuowane. Jest oficjalna decyzja

6
V Motoparalotniowe Slalomowe Mistrzostwa Polski w Jutrosinie będą kontynuowane. Taką decyzję podjęli organizatorzy po tym, jak w środę doszło do tragicznego zdarzenia, w którym życie stracił jeden z zawodników, a zarazem członek ekipy organizującej mistrzostwa. Pierwsze wejście na żywo dzisiaj z V Motoparalotniowych Slalomowych Mistrzostw Polski rozpocznie się zaraz po serwisie sportowym około godz. 18.00.

Kontynuowanie V Motoparalotniowych Slalomowych Mistrzostw Polski stanęło pod znakiem zapytania po tragicznych doniesieniach z Jutrosina, gdzie w środowe popołudnie utonął zawodnik Aeroklubu Ostrowskiego – Sebastian Lewek. 36-latek był również członkiem sztabu organizacyjnego.

Do tragedii doszło, kiedy mężczyzna pracował na platformie przy jednym z pylonów rozstawionych na jeziorze w Jutrosinie. Wpadł do wody, a po wyłowieniu go, został przetransportowany łódką na brzeg. Tam rozpoczęła się trwająca 40 minut akcja ratunkowa. Niestety, mimo reanimacji nie udało się go uratować.

Początkowo była mowa, że decyzja o kontynuowaniu zawodów bądź ich przerwaniu zostanie podjęta jeszcze w środę. Ostatecznie zdecydowano, że nastąpi to dzień później. Sprawę tragicznego wypadku bada prokuratura. Pierwsze osoby już zostały przesłuchane.

W związku z kontynuowaniem zawodów, Telewizja Proart oraz portal wlkp24.info będą pokazywały kolejne sesje na żywo. Najbliższa odbędzie się w czwartek o godz. 18.00. Będzie ją można oglądać poniżej.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

6 KOMENTARZE

  1. 10
    2

    Wypadki chodzą po ludziach. Nie rozumiem rozterek na temat przerwania mistrzostw Polski w tej dyscyplinie. Należy uczcić zmarłego minutą ciszy i nie niweczyć przygotowań gospodarzy imprezy, zawodników i przybyłych na tę imprezę kibiców. To byłoby już chore i mam przeczucie graniczące z pewnością, że zmarły nie życzyłby sobie przerwania zawodów z powodu jego śmierci.

  2. 3
    12

    Ważniejsza czasówka od ludzkiego życia. Dramat. Na całym świecie odwoływane są zawody, ale jak widać panowie mają inne priorytety.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick