Zawodnik z Pleszewa w TOP 10 mistrzostrzostw Europy

Reprezentujący barwy Pleszewskiego Klubu Karate Michał Florczak zajął 7. miejsce w Mistrzostwach Europy Karate WKF, które odbyły się w cypryjskiej Larnace. Michał stoczył 4 walki, spośród których 2 wygrał, a w 2 kolejnych musiał uznać wyższość przeciwników. – W 1. rundzie pokonał 8-0 Szwajcara Nico Sparera, w 2. wygrał 4-1 z brązowym medalistą Mistrzostw Europy Praga 2022 – Grekiem Konstantinosem Binasasem – informuje Józef Sołtysiak, trener PKK Pleszew.

W ćwierćfinale uległ 2-7 reprezentantowi Francji Alexandrowi Nunesowi Martinusowi, który awansował do finału konkurencji U-21 (-84 kg).

W walce repasażowej Michał Florczak uległ zawodnikowi z Macedonii Północnej Nemanji Mikulicowi. Podopieczny Bartłomieja Sołtysiaka zajął ostatecznie 7. miejsce w Europie w swojej kategorii wagowej i wiekowej.