„Zawieszony obiad”. Kup posiłek dla uchodźcy

0
Fot. Pixabay
"Chata Ukraińska" w Ostrowie włącza się w pomaganie uchodźcom i zaprasza do kupowania obiadów oraz zawieszania paragonów. Ktoś, kogo nie stać na zakup posiłku, będzie mógł zdjąć potwierdzenie zapłaty i skorzystać z darmowego jedzenia. To kolejna propozycja ostrowskiej branży gastronomicznej skierowana do Ukraińców uciekających przed wojną, którzy zatrzymali się w tym mieście.

CZYTAJ TEŻ: Ruszają licytacje dla Ukrainy! Pieniądze trafią na ogólnopolską zbiórkę Fundacji „Siepomaga”

Przedsiębiorcy coraz chętniej przyłączają się do akcji darmowych posiłków dla uchodźców z Ukrainy. Z pomysłem wyszedł kilka dni temu Dawid Zmyślony, jeden z ostrowskich restauratorów. Właściciel Black Dave zachęcał branżę gastronomiczną do tego, by przyłączyła się do pomocy i stworzyć ruch, dzięki któremu Ukraińcy mogliby zjeść ciepły posiłek za darmo.

Pierwsi właściciele lokali gastronomicznych już przyłączyli się do tej akcji. Z podobną inicjatywą wyszła Chata Ukraińska. Jej przedstawiciele zachęcają jednak do zapłacenia za posiłek i zawieszenia paragonu. Osoba, której nie stać na opłacenie obiadu, może zdjąć taki paragon i poprosić o wydanie posiłku.

„Od 3 marca uruchamiamy akcję „zawieszony obiad”. Każdy może kupić i zawiesić paragon na tabliczce przy kasie, a osoba potrzebująca może odebrać posiłek. Podziel się obiadem z tym, kogo nie stać na posiłek” – apelują na fanapge’u przedstawiciele lokalu usytuowanego przy ul. Sienkiewicza 3.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick