Zatrzymali mężczyznę, który miał 66 kg krajanki tytoniowej i 13 kartonów papierosów

1
Fot. KPP Ostrów Wlkp.
Policjanci z Ostrowa Wielkopolskiego zatrzymali mieszkańca tego miasta, u którego zabezpieczono tytoń oraz papierosy bez polskich znaków akcyzy. Grozi mu do 3 lat więzienia oraz grzywna.

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim zatrzymali do kontroli osobowego forda. Wewnątrz znaleźli foliowy worek, a w nim tytoń, który nie był oznaczony polskimi znakami akcyzy. – W związku z tym policjanci zatrzymali mężczyznę i podjęli się wyjaśnienia zaistniałej sytuacji. Okazało się, że w pomieszczeniach garażowych zatrzymanego znajduje się duża ilość wyrobów tytoniowych. Policjanci zabezpieczyli kolejne worki z krajanką tytoniową o wadze ponad 66 kilogramów i 13 kartonów z ponad 50 tysiącami papierosów bez polskich znaków akcyzy – mówią przedstawiciele ostrowskiej komendy.

Jak wynika z ustaleń mundurowych, zatrzymany mężczyzna naraził Skarb Państwa na straty rzędu 97 tysięcy złotych. Za popełnienie przestępstwa skarbowego mężczyzna odpowie przed sądem. Grozi mu do 3 lat więzienia oraz – jak zaznacza policja – „wysoka grzywna”.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick