Zastrzyk gotówki na politykę senioralną. Miasto i ościenne gminy z dofinansowaniem

2
Ponad 400 tysięcy złotych otrzymało miasto Ostrów Wielkopolski oraz cztery ościenne gminy powiatu ostrowskiego. Zastrzyk finansowy przekazany został w ramach programu Senior + i ma posłużyć na udoskonalenie i rozwój Klubów i Domów Seniora. Oprócz Ostrowa Wielkopolskiego dofinansowanie otrzymała Gmina Raszków, Gmina Odolanów, Gmina Przygodzice oraz Gmina Sieroszewice.

Polityka senioralna to już stały i bardzo ważny punkt w budżetach włodarzy miast i gmin. Ponad 200 tysięcy złotych otrzymało miasto Ostrów Wielkopolski, a pieniądze te zostaną przeznaczone na Klub Seniora działający przy ulicy Piłsudskiego oraz Dzienny Dom Seniora przy ulicy Limanowskiego.

Drugie, co do wielkości dofinansowanie otrzymała Gmina Sieroszewice. Konto gminy zostanie zasilone na kwotę 108 tysięcy złotych i trafi na prace związane z udoskonaleniem Domu Seniora w Latowicach. – Na początku swojej kadencji miałem obawy, czy społeczeństwo dojrzało do tego, by w pełni korzystać z takich miejsc. Moje obawy były zupełnie niepotrzebne. Dom Seniora cieszy się ogromną popularnością i wszystkie miejsca są zajęte. Jest nawet długa lista rezerwowa – mówił Anatol Piaskowski, wójt Gminy Sieroszewice.

Gmina Raszków także otrzymała pomoc w ramach programu Senior +. Od 2018 roku w Przybysławicach działa Klub Seniora, który do czasu wybuchu epidemii był ważnym punktem na mapie gminy. Jacek Bartczak, burmistrz Gminy i Miasta Raszków podpisał dziś umowę na przekazanie 13 tysięcy złotych.

Gmina i Miasto Odolanów otrzymało 80 tysięcy złotych, które także zostaną spożytkowane na politykę senioralną, która rozwija się na tym terenie. Nie inaczej będzie w Gminie Przygodzice. Krzysztof Rasiak, wójt gminy podpisał dokumenty na przekazania do kasy tego samorządu kwoty 13 tysięcy złotych.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick