Zastrzyk gotówki dla lokalnej społeczności – ponad 200 tysięcy dla Wtórku i Raszkowa

3
Ponad 150 tysięcy i ponad 80 tysięcy złotych otrzymali kolejno burmistrz Gminy i Miasta Raszków oraz sołtys wsi Wtórek. Pieniądze zostaną przeznaczone na stworzenie lub rozbudowę zielonych obszarów rekreacyjnych. Pieniądze pochodzą z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Wtórek otrzymał dofinansowanie ponad 80 tysięcy. Za te pieniądze powstanie plac zabaw dla dzieci, siłownia zewnętrzna dla dorosłych i alejka spacerowa z ławkami i elementami edukacyjnymi w parku leśnym. – Umowa na przekazanie pieniędzy unijnych została podpisana wczoraj, teraz trzeba ogłosić przetarg na wykonanie placu zabaw, siłowni zewnętrznej, ścieżki edukacyjnej i spacerowej alejki z ławeczkami. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, mieszkańcy Wtórku będą mogli korzystać z nowej infrastruktury latem tego roku. Już teraz nie mogą się doczekać, bo takich miejsc na ternie wsi właściwie nie ma – mówi sołtys Wtórku, Ryszard Ryfa.

Gmina Raszków może się pochwalić dofinansowaniem wysokości 150 tysięcy złotych. Tam powstaną zostaną dwa place zabaw w Pogrzybowie i Jankowie Zaleśnym. – Takie place zabaw już są, ale zostaną teraz rozbudowane i pojawią się w innych lokalizacjach – mówi Jacek Bartczak, burmistrz Gminy i Miasta Raszków.

Dofinansowania pochodzą z funduszy unijnych, które przekazuje marszałek województwa wielkopolskiego. – Może to nie są duże pieniądze, a do dużych się przyzwyczailiśmy. Ale każda taka kwota pobudza wyobraźnię mieszkańców, a to właśnie oni mają realny wpływ na to, co chcą zobaczyć w swoich miejscowościach – mówi Krzysztof Grabowski, wicemarszałek województwa wielkopolskiego.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

3 KOMENTARZE

  1. 4
    1

    Gm Raszków to niech się weźmie za dziury w drogach. Raszków ul. Wałowa slalom gigant, aby kół nie urwać. O innych stanach dróg na wioskach w gminie nie wspomnę.

  2. Marek ty chyba nie wiesz co piszesz. Na Wałowej nie ma ani jednej dziury i ani jednej łaty, bo jest od kilku lat nowy asfalt. Jest to droga należąca do powiatu, a nie gminy.

  3. Marku, ty chyba tam dawno nie jechałeś. Na Wałowej jest od kilku lat nowy asfalt, na którym nie ma dziur i nawet jednej łaty. Jest to droga powiatowa, a nie gminna.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick