Zastanawiasz się czy załatwisz sprawę w urzędzie w ten piątek? Sprawdź, które placówki będą czynne

0
Święto Wojska Polskiego i Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny przypadające 15 sierpnia to dzień ustawowo wolny od pracy. Niektóre urzędy i firmy będą zamknięte także w piątek 16 sierpnia. Wtedy załatwienie jakichkolwiek sprawy czy złożenie wniosków, będzie niemożliwe. Mieszkańcy południowej Wielkopolski nie muszą się jednak martwić. Większość urzędów w regionie pracuje według normalnego harmonogramu.

Święto Wojska Polskiego i Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny to dzień ustawowo wolny od pracy. Wystarczyło wziąć urlop na 16 sierpnia, aby mieć aż cztery dni bez wolnego. Na taki pomysł wpadło Starostwo Powiatowe w Pleszewie. Wszyscy pracownicy wzięli urlop, a co za tym idzie urząd będzie nieczynny.

Siedziba Gminy Ostrów Wielkopolski będzie otwarta, jednak w związku z trwającą przeprowadzką do nowego bydynku przy ulicy Gimnazjalnej, w tym dniu możliwe będzie tylko składanie wniosków.

Tego dnia nie załatwimy żadnej sprawy urzędowej w starostwach w Jarocinie i Kaliszu. Siedziba władz powiatu jarocińskiego będzie otwarta natomiast w sobotę 7 września.

Pozostałe urzędy miejskie, gminne i starostwa powiatowe w Ostrowie Wielkopolskim, Krotoszynie czy Ostrzeszowie będą pracowały według normalnego harmonogramu.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick