„Zasłuchani w święta” – uczniowie ostrowskiej „czwórki” stworzyli płytę z opowiadaniami i baśniami

1
Opowiadania i baśnie napisane przez dzieci, a czytane przez aktorów warszawskiego Teatru Syrena. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 już po raz drugi przygotowali w okresie świąt Bożego Narodzenia płytę. Jest ona prezentem dla podopiecznych Fundacji „Budzik” z Warszawy oraz Fundacji „Gajusz” w Łodzi.

„Zasłuchani w święta” – taki tytuł nosi płyta wydana przez Szkołę Podstawową nr 4 w Ostrowie Wielkopolskim. Zadaniem uczniów było napisanie krótkiego opowiadania bądź baśni. Repertuar na krążek dobierany był drogą konkursu, w którym mógł wziąć udział każdy uczeń. W konkursie na najpiękniejszą baśń bądź opowiadanie panowała jedna zasada – miały to być teksty optymistyczne. – Wpłynęło bardzo dużo tekstów napisanych przez dzieci. W sumie kilkadziesiąt utworów, ale na płytę wybraliśmy 5. W konkursie brali udział uczniowie od I do VIII klasy – tłumaczy Renata Spodzieja, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 w Ostrowie Wielkopolskim.

Zwycięskie utwory zostały przeczytane i nagrane przez aktorów warszawskiego Teatru Syrena. Artyści wzięli udział w akcji charytatywnie. Uczniowie z kolei nie mogli się doczekać, kiedy usłyszą swoje teksty czytane przez zawodowych aktorów. – Jest to bardzo miłe uczucie, kiedy prawdziwy aktor czyta mój tekst. Można tego posłuchać nawet w Wigilię – mówi Wiktoria Szczepańska, uczennica klasy VII.

„Baśń pierników”, „Zaczarowana łąka”, „Historia pewnej gry”, „Magiczna baśń o zaczarowanym drzewie” i „Magiczny gość” – to tytuły tekstów, które umieszczone zostały na płycie. – Moje opowiadanie było o rodzinie pierników, która musiała pokonać złą postać i dzięki temu powróciła zima i odbywać się mogło Boże Narodzenie – mówi Magdalena Kubik, uczennica klasy VIII.

Płyta nosi tytuł „Zasłuchani w święta”, a rozpoczyna się od życzeń napisanych przez dyrektor szkoły Renatę Spodzieję. To jednak nie jedyny element projektu. Uczniowie, których utwory znalazły się na płycie, w nagrodę wyjechali na wycieczkę do Warszawy. – Mogliśmy zobaczyć, jak od kulis wygląda praca w teatrze. Najbardziej podobała mi się możliwość wejścia do pomieszczeń, których widz normalnie nie widzi. Cały teatr był bardzo klimatyczny – opowiada Adam Czarnojańczyk, uczeń klasy VIII.

Płyta „Zasłuchani w święta” została wydana w 90 egzemplarzach i jeszcze przed świętami trafi do podopiecznych Fundacji „Budzik” z Warszawy i Fundacji „Gajusz z Łodzi.

redaktor wlkp24.info
aleksandra.barczak@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick