Zarząd wybrany. To oni stoją na czele ostrowskiego koła Stowarzyszenia „Polska 2050”

4
materiały prasowe Stowarzyszenia Polska 2050
Pod koniec sierpnia podczas konferencji prasowej ogłosili, że rozpoczynają działalność. Za tym poszły kolejne kroki z wyborem struktur na czele. Powołano władze i Radę Regionu Wielkopolskiego Stowarzyszenia "Polska 2050".

Podczas sobotniego Zebrania Koła Powiatowego Stowarzyszenia „Polska 2050” w Ostrowie Wielkopolskim powołano władze tej organizacji. Trzyosobowy zarząd tworzą: Dariusz Potasznik – przewodniczący koła, Dariusz Piechowiak – zastępca przewodniczącego, a także Mirosława Łęcka – skarbnik.

CZYTAJ TEŻ: Stowarzyszenie Polska 2050 rozpoczyna działalność w Ostrowie. Powołano powiatowe koło

Wybrano również osoby, które będą reprezentować ostrowskie goło w Radzie Regionu Wielkopolskiego Polska 2050. To dwaj przedstawiciele zarządu: Dariusz Potasznik i Dariusz Piechowiak.

Członkowie zarządu ostrowskiego koła Stowarzyszenia „Polska 2050” od lat angażują się w działalność społeczną i chcą to robić dalej obok tworzenia struktur PL2050 w tym mieście. Jak podkreślają, chcą „docierać wszędzie tam, gdzie nie dociera administracja publiczna”. Chcą też wypełniać założenia statutu. Zapowiadają, że „celem Stowarzyszenia Polska 2050 jest podejmowanie oddolnych inicjatyw mających na celu realizację zadań mieszczących się w głównym przesłaniu stowarzyszenia: „Polska demokratyczna, Polska zielona, Polska solidarna”.

Kim są członkowie zarządu Koła Powiatowego Stowarzyszenia Polska 2050 w Ostrowie Wielkopolskim?

Dariusz Potasznik – instruktor Związku Harcerstwa Polskiego. W latach 2007-2015 pełnił funkcję komendanta ostrowskiego hufca, a od roku 2017 jest członkiem Rady Naczelnej ZHP.

Dariusz Piechowiak – mieszkaniec Ostrowa Wielkopolskiego i członek zarządu wspólnoty mieszkaniowej. Działalność społecznikowską prowadzi również w rodzinnej miejscowości – Jankowie Przygodzkim, gdzie przez wiele lat był członkiem Rady Sołeckiej. Teraz zasiada we władzach lokalnego stowarzyszenia.

Mirosława Łęcka – lokalny przedsiębiorca. Od wielu lat angażuje się w pomoc osobom zmagającym się z chorobą nowotworową i wspieranie rozwoju młodych sportowców. Jest żoną byłego żużlowca Ostrovii Pawła Łęckiego.

CZYTAJ TEŻ: Stare, jak nowe… Wystawa zdjęć koloryzowanych w krotoszyńskiej książnicy

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

4 KOMENTARZE

  1. 6
    2

    zapach koryta wabi. a co konkretnie zrobili społecznie, tak na prawdę za darmo i by było użyteczne dla swojej lokalnej społeczności?

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick