Zaprojektują S11 z Ostrowa do Kępna. Kiedy ruszy budowa?

6
Podpisano umowę na opracowanie projektowe trzech odcinków drogi ekspresowej S11 w Wielkopolsce. Wśród nich trasa między Ostrowem Wielkopolskim a Kępnem.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała trzy umowy na opracowanie projektowe dla drogi ekspresowej S11. Trasa jest wyczekiwana przez kierowców od lat i poprawiłaby komunikację w Wielkopolsce. Zadaniem firm, z którymi została podpisana umowa, jest przygotowanie dokumentacji.

Odcinki, o których mowa mają połączyć: Ostrów Wielkopolski z Kępnem (31 km), Szczecinek z Piłą (73 km) i Oborniki – Poznaniem (23 km). Łączna długość planowanych fragmentów trasy to 127 km. Koszt przygotowania dokumentów ma opiewać na kwotę 17 mln zł.

– Zadaniem projektantów jest opracowanie Studium Korytarzowego (SK), Studium Techniczno-Ekonomiczno-Środowiskowego (STEŚ), Materiałów do Decyzji o Środowiskowych Uwarunkowaniach (MdDŚU) oraz Koncepcji Programowej (KP) – informują przedstawiciele GDDKiA.

Zanim rozpocznie się budowa, upłynie jeszcze sporo czasu. Przetargi będą mogły zostać ogłoszone dopiero po uzyskaniu finansowania dla tych odcinków. Nowoczesną drogą do Kępna pojedziemy więc najszybciej za kilka lat.

Odcinki drogi S11, dla których zostały podpisane umowy:
– Szczecinek – Piła: 8 250 767,43 zł brutto (termin realizacji to 50 miesięcy)
– Oborniki – Poznań (wraz z budową obwodnicy Obornik): 3 791 284,35 zł (42 miesiące)
– Ostrów Wielkopolski – Kępno: 4 992 268,65 zł (50 miesięcy)

Fot. GDDKiA

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

6 KOMENTARZE

  1. Oczywiście, w obecnym ciągu DK11 od końca obwodnicy Ostrowa do początku obwodnicy Kępna jest 28 km. Polecam wpierw przyjrzeć się mapom a potem dziwić ;). Pozdrawiam

  2. 3
    1

    No a Kórnik -Ostrów ? Ponoć ma być budowany (realizowany) w pierwszej kolejności ! Halo …. gdzie nasz Poseł I Senator ??? Pod ziemię się zapadli ???

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick