Zapomniana hala przy Salezjankach zostanie wybudowana? Na dachu ma powstać boisko

11
Fot. ZSSS w Ostrowie Wielkopolskim
Hala sportowa przy Zespole Szkół Sióstr Salezjanek w Ostrowie Wielkopolskim zostanie wreszcie wybudowana? Wszystko na to wskazuje, że rozpoczęta i zapomniana od lat budowa zyska nowe oblicze. Na stronie internetowej szkoły pojawiła się dokumentacja przetargowa. Rozbieżność cen jest bardzo wysoka. Chętni do wybudowania hali szacują cenę od 11 milionów do 23 milionów złotych.

Wielu mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego kojarzy rozpoczętą budowę, która sąsiaduje z Zespołem Szkół Sióstr Salezjanek w Ostrowie Wielkopolskim. Gdy lata temu ruszyła budowa, wszyscy z niecierpliwością czekali na halę sportową z prawdziwego zdarzenia. Niestety, prace bardzo szybko stanęły w miejscu i budowla została zapomniana.

Wygląda na to, że teraz ma się to zmienić i hala sportowa powstanie do 2023 roku. Na stronie internetowej ZSSS w Ostrowie Wielkopolskim pojawiają się publiczne dokumenty dotyczące przetargów oraz tego, jak ma wyglądać hala.

Zadaniem firmy, która wygra przetarg, będzie zburzenie tego, co pozostało z poprzedniej budowy oraz postawienie w tym miejscu budynku z piwnicą, parterem oraz 3 piętrami. Na dachu budynku ma zostać zlokalizowane boisko sportowe o powierzchni 1221,56 m kw.

Na piętrach mają znaleźć się przebieralnie, toalety, sanitariaty, szatnie, magazyny oraz pokoje nauczycielskie. Na piętrze mają też pojawić się siłownia oraz sala fitness.

Dyrekcja szkoły opublikowała zestawienie ofert, w których można znaleźć pięciu chętnych do wybudowania hali. Pojawiają się tam firmy z Ostrowa Wielkopolskiego, Kalisza oraz Daszewic, Trzemeszna i ze Wschowy. Kwoty brutto, jakie widnieją w dokumencie, wahają się od ponad 11 milionów złotych do aż ponad 23 milionów.

Hala sportowa przy Zespole Szkół Sióstr Salezjanek jest długo wyczekiwanym miejscem dla uczniów i nauczycieli. Do tej pory zajęcia wychowania fizycznego odbywały się w budynku zlokalizowanym przy ulicy Wańkowicza. Klasy wraz z nauczycielem musiały przejść część Alei Słowackiego, by dotrzeć na zajęcie.

 

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

11 KOMENTARZE

  1. To ciekawe, będzie piwnica, fundamenty, a więc będą wykopy. A podobno umowa między miastem a Gminą Żydowską we Wrocławiu pozwala na budowę w tym miejscu, ale nie pozwala na wykopu (były cmentarz żydowski). Gmina wyraziła zgodę?

    • PECIA ty już w piekle jesteś ,swego czasu siostrzyczki uprawiały tam gusła i zakopywały medaliki które miały je chronić ,taki to zabobon mentalny w tych głowach istnieje, do zo w piekle już na was tam czekamy

    • Chyba właśnie z powodu cmentarza będzie boisko na dachu, po to aby nie rozkopywać terenu wokół. W tym miejscu i tak była już budowa, więc lepsze takie rozwiązanie, by nie zaburzać cmentarza. Poza tym jest to „prywatną” działka salezjanek, więc Gmina Żydowska nie ma mocy prawnej do decyzji (chyba że jest to uwarunkowane umowami państwa z Związkiem Gmin RP).

  2. wystarczy ,ze ktoś doniesie do Światowego Kongresu Żydów do Nowego Jorku i jak nie dostaną łapówki to o hali będzie można zapomnieć.

  3. Gmina żydowska blokuje powstanie sali gimnastycznej ZSSS. Nasze dzieci nie mogą się rozwijać fizycznie bo żydy wciąż coś chcą od tych ziem.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick