DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Zapomniana hala przy Salezjankach zostanie wybudowana? Na dachu ma powstać boisko

Wielu mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego kojarzy rozpoczętą budowę, która sąsiaduje z Zespołem Szkół Sióstr Salezjanek w Ostrowie Wielkopolskim. Gdy lata temu ruszyła budowa, wszyscy z niecierpliwością czekali na halę sportową z prawdziwego zdarzenia. Niestety, prace bardzo szybko stanęły w miejscu i budowla została zapomniana.

Wygląda na to, że teraz ma się to zmienić i hala sportowa powstanie do 2023 roku. Na stronie internetowej ZSSS w Ostrowie Wielkopolskim pojawiają się publiczne dokumenty dotyczące przetargów oraz tego, jak ma wyglądać hala.

Zadaniem firmy, która wygra przetarg, będzie zburzenie tego, co pozostało z poprzedniej budowy oraz postawienie w tym miejscu budynku z piwnicą, parterem oraz 3 piętrami. Na dachu budynku ma zostać zlokalizowane boisko sportowe o powierzchni 1221,56 m kw.

Na piętrach mają znaleźć się przebieralnie, toalety, sanitariaty, szatnie, magazyny oraz pokoje nauczycielskie. Na piętrze mają też pojawić się siłownia oraz sala fitness.

Dyrekcja szkoły opublikowała zestawienie ofert, w których można znaleźć pięciu chętnych do wybudowania hali. Pojawiają się tam firmy z Ostrowa Wielkopolskiego, Kalisza oraz Daszewic, Trzemeszna i ze Wschowy. Kwoty brutto, jakie widnieją w dokumencie, wahają się od ponad 11 milionów złotych do aż ponad 23 milionów.

Hala sportowa przy Zespole Szkół Sióstr Salezjanek jest długo wyczekiwanym miejscem dla uczniów i nauczycieli. Do tej pory zajęcia wychowania fizycznego odbywały się w budynku zlokalizowanym przy ulicy Wańkowicza. Klasy wraz z nauczycielem musiały przejść część Alei Słowackiego, by dotrzeć na zajęcie.

 

Napisz do autora

Komentarze (11)
 • C
  ciekawski

  wtorek, 24 listopada, 2020

  To ciekawe, będzie piwnica, fundamenty, a więc będą wykopy. A podobno umowa między miastem a Gminą Żydowską we Wrocławiu pozwala na budowę w tym miejscu, ale nie pozwala na wykopu (były cmentarz żydowski). Gmina wyraziła zgodę?

  Odpowiedz
 • P
  pawwel

  wtorek, 24 listopada, 2020

  pamiętam jak sie tam biegało po tych pustostanach 🙂 za małolata

  Odpowiedz
 • F
  FRANK

  wtorek, 24 listopada, 2020

  Pecia – ciekawość to pierwszy stopień do wiedzy .

  Odpowiedz
 • A
  Adik

  środa, 25 listopada, 2020

  Popularne Basiny, gra w piłkę nożną, jazda na lianach ))))

  Odpowiedz
 • P
  proletaryusz

  środa, 25 listopada, 2020

  wystarczy ,ze ktoś doniesie do Światowego Kongresu Żydów do Nowego Jorku i jak nie dostaną łapówki to o hali będzie można zapomnieć.

  Odpowiedz
 • 2
  22

  środa, 25 listopada, 2020

  siostrzyczki bogate mogą wybudować hale za 50 ml. zł

  Odpowiedz
 • Y
  Yeah

  czwartek, 23 września, 2021

  Gmina żydowska blokuje powstanie sali gimnastycznej ZSSS. Nasze dzieci nie mogą się rozwijać fizycznie bo żydy wciąż coś chcą od tych ziem.

  Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz