DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Zapłaciła za zakupy cudzą kartą. 61-latka z zarzutami

Mieszkanka Ostrowa Wielkopolskiego pięciokrotnie zapłaciła za zakupy cudzą kartą płatniczą. 61-latka usłyszała zarzuty przywłaszczenia oraz kradzieży z włamaniem do rachunku bankowego pokrzywdzonego. Za popełnione przestępstwo kobieta odpowie przed sądem.

Jak ustalili policjanci, 61-latka znalazła kartę płatniczą w jednym z supermarketów. Zamiast przekazać ją służbom, czy oddać do organu wydającego, postanowiła płacić nią za swoje zakupy. – Kobieta płaciła wspomnianą kartą w sklepach na terenie miasta. Dokonała 5 nielegalnych transakcji, kupując m.in. papierosy i artykuły spożywcze –  informuje podkom. Małgorzata Michaś, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim.

Kobieta po zrobieniu zakupów zniszczyła wspomnianą kartę płatniczą i wyrzuciła ją do kosza. 61-latka została zatrzymana i usłyszała zarzuty przywłaszczenia oraz kradzieży z włamaniem do rachunku bankowego pokrzywdzonego.

Policjanci przypominają, że korzystanie z cudzej karty bankomatowej jest przestępstwem, za które grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. W przypadku odnalezienia takiego dokumentu należy niezwłocznie przekazać ją do wydającego organu.

Z kolei kiedy zauważymy, że utraciliśmy dokument tożsamości lub kartę bankomatową, natychmiast zastrzeżmy ją w banku.

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz