DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Zapłacił kobiecie 100 złotych, by zagłosowała na konkretnego kandydata. Jest akt oskarżenia dla dwóch osób

Prokurator skierował akt oskarżenia przeciwko 78-latkowi i 65-latce.

Do przestępstwa doszło 7 kwietnia tego roku. 65-latka będąc uprawnioną do głosowania w wyborach do Rady Miasta i Gminy Pleszew, przyjęła korzyść majątkową od 78-latka w wysokości 100 złotych, w zamian za oddanie głosu na określonego kandydata. – 78-latek usłyszał zarzut wręczenia korzyści majątkowej. Zarówno kobieta, jak i mężczyzna nie przyznali się do zarzucanych im czynów, skorzystali z prawa do odmowy składania wyjaśnień – mówi Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

O TEJ SPRAWIE PISALIŚMY TUTAJ: 78-letni mężczyzna płaci za oddany głos na jednego z kandydatów? Policja weryfikuje zgłoszenie

65-latce i 78-latkowi grozi kara do 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. Trwa oczekiwanie na wyznaczenie terminu rozprawy.

Napisz do autora

Komentarze (2)
 • Z
  ZK

  środa, 26 czerwca, 2024

  Czy to nie jest to samo, kiedy kandydat w zamian na oddanie na niego głosu obiecuje złote góry? Łazili po domach i żebrali o oddanie głosu. Podobne nonsensy są ze spożywaniem napojów alkoholowych – w parku nie można, a na stadionie (miejscu publicznym) można.

  Odpowiedz
 • M
  myślący

  środa, 26 czerwca, 2024

  Od razu powinno być podane kto kupował głosy.

  Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz