Zaparkuj auto w strefie i podróżuj autobusem za darmo. Dwie nowe linie wystartują 1 kwietnia

1
Już od 1 kwietnia na ulice Pleszewa wyjadą dwa małe autobusy. Nowoczesne, klimatyzowane mają zmniejszyć ruch samochodowy w centrum miasta. Ci, którzy zaparkują swoje samochody w wyznaczonych strefach i zdecydują się podróżować komunikacją miejską, będą to mogli zrobić całkowicie za darmo.

Autobusy będą kursowały 19 razy w ciągu dni roboczych i pięć razy w soboty. Cena biletu to dwa złote, ale kierowcy spoza miasta, którzy zaparkują swoje samochody w okolicy cmentarza komunalnego lub przy ulicy Ogrodowej i zdecydują się podróżować tą komunikacją miejską, nie będą musieli kupować biletu. Autobusem pojadą całkowicie za darmo. Ulgi w cenie biletu będą obowiązywać honorowych dawców krwi, seniorów z kartą 60+ PPL i posiadający pleszewską kartę dużej rodziny.

Zakup nowych autobusów jest odpowiedzią na zapotrzebowania społeczne, aby ułatwić mieszkańcom dotarcie do wielu punktów Pleszewa. – Wiem, że potrzeby są znacznie większe i obejmują nie tylko Pleszew, ale i gminę oraz cały powiat pleszewski. Ale od czegoś trzeba zacząć. Mam nadzieję, że rozwiązania, jakie przyjęliśmy, czyli m. in. bezpłatne korzystanie z linii dla osób spoza Pleszewa, zniżki, a przede wszystkim podróż komfortowymi autobusami – spotkają się z Państwa pozytywnym odbiorem – informuje Akradiusz Ptak, burmistrz Pleszewa.

Autobusy będą rozpoczynały swoje kursy spod cmentarza komunalnego i tam też będą kończyć swoją trasę.

 

Fot. pleszew.pl

Cennik biletów, obowiązujące ulgi oraz rozkłady jazdy autobusów linii PL1 i PL2 można znaleźć na stronie Urzędu Miasta i Gminy Pleszew.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick