DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Zamknięto główną ulicę i wyznaczono objazdy. Wszystko w związku z remontem

Ponad 6 mln zł kosztować będzie gruntowna przebudowa ulicy Krotoszyńskiej w Odolanowie. W związku z prowadzonymi pracami wyznaczono objazdy, mieszkańcy muszą więc liczyć się utrudnieniami.

Na początku października zamknięto odcinek ulicy Krotoszyńskiej w Odolanowie (powiat ostrowski) od ulicy Zacisze do miejsca, przy którym znajduje się market popularnej sieci. Objazd dla aut osobowych przewidziano ulicami: Przemysłową, Strzelecką i Dworcową.

Z utrudnieniami, związanym z zamknięciem ulicy, muszą liczyć się rodzice i nauczyciele chcący dojechać do tamtejszej szkoły. – Są trudności przede wszystkim w dotarciu do szkoły i w powrocie do domu. Ulica jest zakorkowana, ale dajemy radę – mówi Beata Noskowicz, wicedyrektor Zespołu Szkół w Odolanowie.

Źródło: Urząd Gminy i Miasta Odolanów

Remont ulicy Krotoszyńskiej rozpoczął się kilka miesięcy temu, jednak dopiero na początku października konieczne było całkowite zamknięcie ulicy. Zakres remontu jest szeroki. Prace prowadzone są zarówno pod powierzchnią drogi, jak i na. – Przedsięwzięcie polega na wymianie i remoncie, wymianie chodników, a także kanału deszczowego – informuje Mateusz Feckowicz, inspektor Urzędu Gminy i Miasta Odolanów.

Nowe chodniki są wykonane z kostki betonowej. Gotowa jest już warstwa wzmacniająca i podbudowa tłuczniowa nowej nawierzchni. Koszt remontu to ponad 6 mln zł. Inwestycja finansowana jest z 3 źródeł: prawie 900 tys. zł to pieniądze Odolanowskiego Zakładu Komunalnego, ponad 1 mln zł to środki Urzędu Gmniny i Miasta Odolanów, a ponad 4 mln zł to dofinansowanie z Urzędu Marszałkowiego Województwa Wielkopolskiego.

Planowany termin zakończenia prac to koniec listopada.

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz