DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Zamknięte schronisko, ograniczenia w handlu na ostrowskim targowisku

Od soboty 14 marca władze Ostrowa Wielkopolskiego wprowadzają zakaz handlu na targowiskach przy ul. Głogowskiej i Witosa. Nie dotyczy on sprzedaży artykułów pierwszej potrzeby, jak artykuły spożywcze, warzywa i owoce. Zakaz nie obejmuje też środków czystości. „Teren targowisk, od rana, będą kontrolować miejscy strażnicy. Zieleniaki przy Paderewskiego i Konopnickiej działają bez zmian” – wyjaśniają przedstawiciele urzędu. Zakaz obowiązuje do odwołania.

Kolejny zakaz nałożony przez władze miasta dotyczy Schronisko dla zwierząt w Wysocku Wielkim, które także jest zamknięte. Zakaz wstępu mają odwiedzających i wolontariusze. „W związku z sytuacją epidemiologiczną występującą na terenie kraju oraz potrzebą ograniczania bezpośrednich kontaktów zamyka się Międzygminne Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Wysocku Wielkim przy ul. Pruślińskiej dla osób odwiedzających, wolontariuszy oraz osób współpracujących ze schroniskiem od dnia 14.03.2020 r. do dnia 25.03.2020 r.” – czytamy w komunikacie.

Napisz do autora

Komentarze (6)
 • DS
  Dymitr Samozwaniec

  sobota, 14 marca, 2020

  a kiedy zamkną caryce ?

  Odpowiedz
 • M
  Marej

  sobota, 14 marca, 2020

  Bardzo mądre decyzje władz Ostrowa Wlkp. Brawo

  Odpowiedz
 • A
  Arek

  sobota, 14 marca, 2020

  Bardzo dobra decyzja, nie jestem zwolennikiem polityki naszych władz w mieście ale ta decyzja bardzo sluszna

  Odpowiedz
 • O
  obserwator

  niedziela, 15 marca, 2020

  Bardzo mądra decyzja ze strony władz miasta. Ludzie to nie jest zwykły wirus- to cos bardzo poważnego. Władze nie mówia nam wszystkiego. Ogłoszenie pandemii ma znaczenie. Włochy zlekceważyły zalecenia władz.My musimy trzymać sie ściśle zaleceniom naszych władz i ograniczeniom,które sa na tą chwilę bardzo słuszne.

  Odpowiedz
 • W
  Wlkp

  niedziela, 15 marca, 2020

  Panią prezydent obowiązują zarządzenia odgórnie ma taki obowiązek dobrze że robi wszystko zgodnie z przepisami by nas uchronić lekarz też wypowiadał się że targowiska powinny być zamknięte ten wirus to sprawa życia i śmierci nie lekceważmytego.Ważne by były w Ostrowie respiratory proszę by Pani Prezydent starosta wójt dyrektor szpitala radni o to zadbali.Życzmy sobie zdrowia szczęścia i solidarności.

  Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz