Zamiast wypisać mandat, przyjmowali łapówki. Policjanci z Ostrzeszowa skazani

1
W Sądzie Rejonowym w Ostrzeszowie zakończył się proces ostrzeszowskich policjantów. Funkcjonariusze podczas kontroli drogowych zamiast wypisywać mandat, przyjmowali łapówkę od kierowców. Oprócz policjantów na ławie oskarżonych zasiadło też siedmiu kierowców.

Jednemu z funkcjonariuszy udowodniono przyjęcie łącznie 71 korzyści majątkowych. Wahały się one od 40 zł do 200 zł. – Został skazany na trzy lata bezwzględnego więzienia. Musi również zapłacić grzywnę wysokości 7500zł oraz pokryć koszty procesowe. Drugiemu z funkcjonariuszy udowodniono 18 przypadków przyjęcia łapówki. Usłyszał on wyrok jednego roku i czterech miesięcy pozbawienia wolności. Musi też pokryć koszty procesowe. W sprawie pozostałych dwóch, oskarżonych funkcjonariuszy, Sąd Rejonowy zdecydował o warunkowym umorzeniu postępowania na okres dwóch i trzech lat. Dodatkowo muszą oni zapłacić trzy tysiące oraz sześć tysięcy złotych na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej – informuje Maciej Meler, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

Siedmiu oskarżonych kierowców usłyszało wyrok pozbawienia wolności na okres jednego roku w zawieszeniu na dwa lat. Ponad to muszą zapłacić po dwa tysiące złotych na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.

Proces trwał do 2013 roku. Łącznie oskarżonych zostało 40 osób. Większość z nich dobrowolnie poddała się karze.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick