Zamiast wakacji praktyka. Młodzi lekarze uczą się w Ostrowie

0
Jak ważna jest praktyka lekarska nikomu tłumaczyć nie trzeba. Teoria jedno, ale to w kontakcie z pacjentem studenci medycyny uczą się najwięcej. Drugi rok z rzędu do ostrowskiego szpitala przyjechało 20 przyszłych lekarzy z Warszawy. Dlaczego akurat do Ostrowa? Bo jak sami mówią - to jeden z lepiej rozwijających się szpitali w całym kraju.

Są wyjątkową grupą, bo w odróżnieniu od swoich rówieśników okres wakacyjny wykorzystują do dalszej edukacji. Dwudziestoosobowa grupa obozu naukowego z Warszawy przyjechała w minionym tygodniu na praktyki zawodowe do ostrowskiego szpitala.

Zawodu oraz odpowiedniego kontaktu z pacjentem uczą się przede wszystkim na oddziałach zabiegowych. Ortopedii, chirurgi dziecięcej oraz na szpitalnym oddziale ratunkowym.

Przychylność i profesjonalizm ostrowskiego szpitala to jedno. Drugie, to możliwość wykorzystania wiedzy teoretycznej w praktyce. A ostrowski pacjent to otwarty pacjent.

Część z tych młodych pasjonatów medycyny, po wizycie w ostrowskim szpitalu łatwiej będzie mogła podjąć decyzje o wyborze specjalizacji. Kto wie, może nawet wrócą za kilka lat do Ostrowa Wielkopolskiego jako pełnoprawni, doświadczeni lekarze.

redaktor wlkp24.info
marcin.gebel@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick