Zamiast na trzy miesiące – stracił prawo jazdy na pół roku

0
44-letni mieszkaniec powiatu ostrowskiego na długo zapamięta kontrolę policji. Kiedy funkcjonariusze zatrzymali kierowcę, okazało się, że prowadzi auto mimo zabranego mu już wcześniej prawa jazdy na trzy miesiące. To oznaczało, że pozbędzie się dokumentu na dłużej niż kwartał.

Zatrzymany do kontroli kierowca jechał o 20 km/h szybciej niż pozwalało ograniczenie prędkości. Podczas sprawdzania dokumentów, okazało się, że 44-letni mężczyzna kieruje samochodem mimo utraty uprawnień z powodu przekroczenia w styczniu prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h.

Konsekwencją ostatniej kontroli jest zatrzymanie prawa jazdy na pół roku. – Zgodnie z przepisami, każdy z uczestników ruchu drogowego po przekroczeniu dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym o minimum 50 km/h straci prawo jazdy na okres trzech miesięcy. Jeżeli pomimo zakazu osoba taka nadal będzie kierować autem, okres odebrania uprawnień przedłużony zostanie do sześciu miesięcy. Jeśli w tym czasie sytuacja się powtórzy, starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem. Będzie to oznaczało konieczność ponownego zdawania egzaminu na prawo jazdy – mówi st. sierż. Małgorzata Łusiak, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrowie Wielkopolskim.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick