Zalew w Kobylej Górze przejdzie metamorfozę! [ZOBACZ ZDJĘCIA]

6
Fot. Urząd Gminy Kobyla Góra
Tężnie, nowy plac zabaw, siłownia zewnętrzna, a także przebieralnie z toaletami - teren zalewu w Kobylej Górze przejdzie modernizację! Wizualizacje tego miejsca pojawiły się na stronie Urzędu Gminy Kobyla Góra.

Zalew w Kobylej Górze to jedno z najbardziej popularnych miejsc w okolicy Ostrzeszowa. Wielu narzekało jednak, że niewiele w tym miejscu się zmienia. Samorząd gminy informuje, że jest na etapie tworzenia dokumentacji projektowej zmiany tego miejsca. Mają się też odbyć wstępne rozmowy z firmami, które zajmują się takimi inwestycjami. – Chcemy się poradzić w kilku kwestiach. – Chcemy żeby to miejsce relaksu i odpoczynku. Stąd pomysł tężni. Chcemy też wybudować nowy plac zabaw, siłownię zewnętrzną, zadbać o nowe natryski i przebieralnie z toaletami – mówi Wiesław Berski, wójt Gminy Kobyla Góra.

Na terenie zalewu pojawią się też nowe nasadzenia zieleni. Wszystko jest jednak we wstępnej fazie i nie są znane szczegóły. Udało nam się dowiedzieć, że pojawił się pomysł wybudowania skateparku. – Chcemy jeszcze porozmawiać z kilkoma osobami i poradzić się w tej kwestii. Jeśli nie nad zalewem to może pojawi się w innym miejscu – dodaje wójt.

Całość inwestycji szacowana jest na około 1,5 mln złotych, a gmina będzie się starać o dofinansowanie ze środków zewnętrznych.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

6 KOMENTARZE

 1. Naprawdę warto tam zainwestować piękny obiekt jest teraz jest jedna wada brak toalet blisko plaży są ale daleko ludzie wchodzą do wody żeby zrobić śiusiu zanurzają się żeby gacie były wodzie i wychodzą to znaczy że zrobił siusiu wyjazd powinien być płatny a toalety darmowe jedno z drugim by się pokryło

 2. 1
  4

  Do Swój:
  Z drugiej strony patrząc temperatura wody wtedy się podnosi (dzięki moczowi). Budowa toalet to koszty a tak mamy takie „małe” termy w zamian. Problem zrobiłby się gdyby ludzie decydowali się również na tzw. „dwójki” w wodzie. Wtedy nie podchodzi to już pod termy niestety.

 3. 3
  1

  Wszystko fajnie ale po tych zdjęciach widać, że się następna betonoza szykuje. Chyba, że się mylę i parking, alejki zrobione z czegoś innego.

  • Nie wiesz, co to takiego? Przeczytaj książkę „Betonoza. Jak się niszczy polskie miasta” Jana Mencwela

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick