DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Zakup węgla graniczy z cudem. PGG uruchamia dodatkowe sesje, ale nie dla wszystkich

Do tej pory możliwość zakupu opału w sklepie internetowym Polskiej Grupy Górniczej była możliwość jedynie we wtorki i czwartki od godziny 16.00. Gdy wybija godzina „zero” mało komu udaje się sfinalizować zakup. Serwery internetowe nie wytrzymują przeciążenia, a towar rozchodzi się w mgnieniu oka.

Nic dziwnego, bo ceny w sklepie internetowym PGG różnią się od tych, które najdziemy na składach opału. Za tonę ekogroszku kupowanego luzem można zapłacić już od 1520 złotych. Inni dostawcy żądają ponad 3500 złotych za tonę.

Polska Grupa Górnicza poinformowała, że uruchamia trzy dodatkowe sesje zakupowe – w poniedziałki, środy oraz piątki od godziny 16.00. „Sprzedaż miałów jest dopełnieniem i rozszerzeniem oferty e-sklepu pod względem towarowym, jak i organizacyjnym w warunkach wyjątkowego kryzysu i deficytu paliw. Aby nie blokować niepotrzebnie ruchu klientów kupujących przez internet typowe sortymenty węgla we wtorki i czwartki, odrębne sesje zakupowe stworzono dla tych gospodarstw domowych, które mają techniczną możliwość spalania miałów i chcą się zaopatrzyć w ten sortyment węgla opałowego” – informują przedstawiciele spółki.

Oferowane będą wtedy wyłącznie miały opałowe. Nie tylko luzem, ale też konfekcjonowane w jednotonowych opakowaniach typu big-bag. Miały węglowe w poniedziałki, środy i piątki kupić będzie można wyłącznie z opcją dostawy do składów kwalifikowanych dostawców węgla, które zajmować się będą odbiorem miałów z kopalń PGG S.A.

Napisz do autora

Komentarze (6)
 • M
  myślący

  poniedziałek, 3 października, 2022

  Tresują ludzi, a ludzie nic. Dalej na nich głosują. 🙂

  Odpowiedz
 • P
  PZPR

  poniedziałek, 3 października, 2022

  Polska zjednoczona prawica rodzinna węgla naszego mamy na 200 lat ale super specjaliści zapomnieli o jesieni zimie i wiośnie niema czym się przejmować za trzy kwartały będzie lato moi kochani trzymajcie się cieplutko z pozdrowieniami Andrzej D

  Odpowiedz
 • J
  Jeanik

  poniedziałek, 3 października, 2022

  Kiedy na ulicę wkoncu wyjdą ludzie .. MY !!??? Przecież to już jest żart… Opału brak… Prąd? Bez komentarza !! Ceny żywności ..?? Paliwa ?!

  Odpowiedz
 • K
  Krzysztof

  poniedziałek, 3 października, 2022

  Udało mi się kupić i w tym samym dniu oplacic 3 Mg wegla orzech I z kopalni Ziemowit. Od 15 września czekam aż mi KDW z Pasleka wegiel dostarczy. KDW twierdzi, że kopalnia nie dala mu jeszcze terminu realizacji. PGG automatyczne przekierowywuje e-maile na k. Ziemowit a kop. Ziemowit na e- maile nie odpowiada?

  Odpowiedz
 • M
  Mateusz

  niedziela, 6 listopada, 2022

  Wylicytowalem 3 tony miału luzem za cenę 3300, przeszedłem do płatności i okazało się że muszę dopłacić 1800zl za transport do składu, który jest oddalony ode mnie 130 km- Gniezno, z tej miejscowości transport to 5zl za każdy kilometr, tj. Dodatkowe 1300zł. Łącznie miałem zapłacić 3300 za opał i 3100 za transport.
  Ja z domu do kopalni mam 250 kilometrów, lecz nie ma możliwości osobistego odbioru. Czy to jest normalna – uczciwa praktyka?
  Dodam tylko, że zrezygnowałem z zakupu:(

  Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz