DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Zakończyli rok szkolny ze stypendiami premiera

Po miesiącach nauki nadszedł czas na ulubiony przez wielu uczniów okres – wakacje. Piątek był dniem podsumowań, gratulacji, wręczania świadectw i nagród – dla niektórych ostatnich w ostrzeszowskiej szkole, dla innych – kolejnych na tym etapie edukacji. Odwiedziliśmy z kamerą Zespół Szkół nr 1 w Ostrzeszowie, by sprawdzić, jak minął rok szkolny uczniom tej placówki.

– Jubileuszowy rok już za nami. Jest cenne, że wszystko odbywa się w taki normalny sposób. Kształcenie zdalne mieliśmy tylko przez około miesiąc, więc praca wróciła do normy. I cieszę się, że to stulecie pozwoliło nam wzmocnić aktywność. Pandemia troszkę uśpiła i uczniów, i nas. Wypadliśmy z rytmu. Natomiast dzięki inicjatywie jubileuszu sporo przedsięwzięć, które zaplanowaliśmy, wymogło na kadrze i uczniach sporą motywację. To pozwoliło nam wejść na właściwe tory, jeśli chodzi o pracę – mówi dyrektor Dariusz Grzesik o funkcjonowaniu w tle 100-lecia szkoły. Jak dodał, ma nadzieję, że od września taki tok pracy będzie już standardem.

Dwoje uczniów ZS nr 1 w Ostrzeszowie odebrało z rąk dyrekcji stypendia premiera Mateusza Morawieckiego. To zastrzyk gotówki, którą młodzi chcą na razie zaoszczędzić z myślą o zbliżających się studiach. – Ciężka praca popłaca – podkreśla stypendystka Maria Siwiec, a Oliwier Kłos dodaje: – Mi to jakoś tak samo przychodzi i nie muszę wkładać w to ogromu pracy. Ale też oceny nie są oznaką inteligencji, więc, moim zdaniem, nie jest to mocno miarodajne w tej materii.

Przed uczniami teraz dwa miesiące odpoczynku. Do szkół wrócą na początku września.

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz