Zakochani w kundlach organizują walentynkową zbiórkę dla psów w schronisku pod hasłem #piesmojawalentynka

0
Z okazji walentynek, grupa uczniów wolontariatu pedagogicznego ze Szkoły Podstawowej Uczniów Kreatywnych i Liceum Ogólnokształcącego Spółdzielni Oświatowej w Ostrowie Wielkopolskim organizuje zbiórkę karmy oraz akcesoriów dla zwierząt.

14 lutego to dzień zakochanych. Uczniowie podkreślają, że okazywać miłość możemy, a wręcz powinniśmy również zwierzętom, stąd pomysł, by zorganizować taką akcję. – Pomimo tego, że z wielu stron otacza nas hejt i mowa nienawiści, potrafimy się zjednoczyć w szczytnym celu i pomagać. Tak, jak przy okazji akcji zbierania karmy dla zwierząt ze schroniska w Wysocku Wielkim. To inicjatywa zapoczątkowana przez młodzież. Ja jestem organizatorem, ale pomysł jest ich. Warto też docenić szerszą inicjatywę dotyczącą pomagania, o której można poczytać na fanpage’u „Ostrów. Lubimy pomagać – wyjaśnia Szymon Matyśkiewicz, pedagog.

Do 13 lutego zbierane będą: karma, koce, miski, smycze i inne akcesoria. Dary dla zwierząt będzie można zostawiać w pokoju nauczycielskim Szkoły Podstawowej Uczniów Kreatywnych w Ostrowie Wielkopolskim od godziny 8:00 do 15:00. Finał akcji odbędzie się 14 lutego.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick