DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Zakochała się w "amerykańskim żołnierzu". Przekazała mu ogromną sumę pieniędzy

63-letnia mieszkanka powiatu krotoszyńskiego poznała „żołnierza” za pośrednictwem jednego z portali randkowych. Podawał się za amerykańskiego mundurowego pełniącego misję w Syrii. Pokrzywdzona przez jakiś czas prowadziła korespondencję z mężczyzną, który w pewnym momencie zaczął prosić ją o pomoc. – Johnson Alicja, bo tak się przedstawiał żołnierz, chciał zakończyć służbę wojskową, przyjechać do Polski i spędzić tu resztę życia. W międzyczasie miał nadać do kobiety paczkę. Paczka miała zawierać wypłatę żołnierza za kontrakt w Syrii w kwocie ponad miliona dolarów. Kobieta zgodziła się pomóc rozmówcy i wykonała kilka przelewów na poczet opłat celno-skarbowych za rzekomo nadaną przesyłkę – informuje asp. Piotr Szczepaniak, oficer prasowy KPP w Krotoszynie.

Całą sytuację na koncie zauważył pracownik jednego z banków. To on powiadomił policję i powstrzymał kobietę przez jeszcze większym zadłużeniem. – W wyniku oszustwa 63-latka straciła całe oszczędności swojego życia – prawie pół miliona złotych. Policjanci pracują nad ustaleniem tożsamości sprawcy i jego zatrzymaniem – dodaje asp. Szczepaniak.

Za oszustwo grozi kara 8 lat więzienia.

Napisz do autora

Komentarze (10)
 • E
  Ech

  niedziela, 14 sierpnia, 2022

  Głupich nie sieją … Tyle ostrzeżeń i nic… Zawsze znajdą niekumatą zakochaną w duchu…

  Odpowiedz
 • T
  Tomira

  niedziela, 14 sierpnia, 2022

  Wcale mi jej nie żal , za głupotę trzeba płacić . Od lat jestem sama i żadnych zaproszeń o jakichś „Christoferów” nie przyjmuję – nawet tych z Polski !

  Odpowiedz
 • O
  Ostrowianka

  niedziela, 14 sierpnia, 2022

  Oszalała baba i na mòzg się rzuciło ,dogodziła na maksa gadowi ,a potem łzy ,tyle kasy co z nią .

  Odpowiedz
 • JK
  Jarek K

  poniedziałek, 15 sierpnia, 2022

  Online’owy Kalibabka. W latach 80tych żeby tak porobić kobitki to się trzeba było napocić, a dzisiaj wystarczy internet

  Odpowiedz
 • A
  Anonim

  poniedziałek, 15 sierpnia, 2022

  Naiwnych nie brakuje. Ja się tylko zastanawiam skąd miała tyle kasy. Ja pracowałam, jestem na emeryturze i jakoś nie udało mi się zaoszczędzić takiej kasy. Żyję na bieżąco, nieraz bywa że, na podstawowy chleb mi brakuje.

  Odpowiedz
 • O
  Ostrowianka

  środa, 17 sierpnia, 2022

  Do YO-a co zaliczasz co na czułe słòwka i na pałę się nawinie ,po POLSKU uważnie składaj litery i wyrazy i zdania, w czytaniu słaby a resztę aż boję. się sprawdzać , jakie czytanie i pisanie wszystko jedno w jakim języku ,taka i cała reszta ..

  Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz