Zakażony uczeń w Biadkach. Kolejna kwarantanna w regionie

3
Fot. pixabay.com
Koronawirusa zdiagnozowano u jednego z uczniów Szkoły Podstawowej w Biadkach w powiecie krotoszyńskim. Kwarantanną została objęta cała klasa, w której uczy się zakażony oraz rodzeństwo uczniów, które również uczęszcza do tej szkoły. Po zebraniu wywiadu epidemiologicznego dyrekcja szkoły zadecydowała, że pedagodzy będą uczyć stacjonarnie.

Pozytywny wynik na obecność koronawirusa uzyskał jeden z uczniów szóstej klasy. Dyrekcja placówki przedstawiła swoje propozycje sanepidowi, który pozytywnie je zaopiniował. – Jedna klasa, czyli 24 osoby przebywają na kwarantannie. To samo dotyczy rodzeństwa uczniów z tej klasy, które także uczy się w naszej szkole. Będą oni mieli nauczanie zdalne. Dla reszty szkoły zajęcia odbywają się normalnie. W kwarantannie nie jest także żaden z nauczycieli. Taką decyzję podjęłam po zebraniu wywiadu epidemiologicznego od każdego z pedagogów. Wszyscy nauczyciele są na stanowiskach, gotowi do pracy – poinformowała Beata Ciesiółka, dyrektor Szkoły Podstawowej w Biadkach.

Osoby nie będące w kwarantannie są objęte nadzorem epidemiologicznym. – Dwa razy dziennie mierzona jest temperatura. Na takie decyzje przystali rodzice na początku roku – dodaje dyrektor.

Szkoła Podstawowa w Biadkach to kolejna szkoła, w której potwierdzono obecność patogenu. Wczoraj informowaliśmy o zakażonej nauczycielce oraz uczniu w Zespole Szkół nr 5 oraz w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Jarocinie. W czwartek wieczorem dotarła także informacja o zamknięciu Szkoły Podstawowej Uczniów Kreatywnych Spółdzielni Oświatowej w Ostrowie Wielkopolskim.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

3 KOMENTARZE

  1. 7
    9

    tak… niech tylko babcia albo dziadek umrą, bo wnuczek/wnuczka przywlekła ze szkoły która kłamie w wywiadzie epidemicznym to pierwszy pozwę taką placówkę? i prokurator tak samo?

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick