Zagrali dla Zygmunta Płonki

0
Czarne opaski na ramionach, minuta ciszy i zwycięstwo zadedykowane zmarłemu 20 sierpnia Zygmuntowi Płonce - wieloletniemu działaczowi, skarbnikowi i piłkarzowi Centry Ostrów Wielkopolski. W taki sposób przedstawiciele ostrowskiego klubu uczcili pamięć odprowadzonej na wieczny spoczynek kilka godzin przed meczem legendy klubu.

Minutą ciszy piłkarze Centry Ostrów Wielkopolski oraz OTPS-u Winogrady Poznań uczcili pamięć zmarłego 20 sierpnia Zygmunta Płonki – wieloletniego działacza, piłkarza i legendy klubu. Piłkarze ostrowskiej drużyny na znak żałoby zagrali też z czarnymi opaskami na ramionach. Nie po raz pierwszy w tym sezonie. – Kilka tygodni temu pożegnaliśmy Lecha Topolana, wybitnego działacza, teraz odszedł od nas Zygmunt Płonka. To ogromne straty dla klubu. Nie do wypełnienia. Ale ustaliliśmy z zarządem, który składa się z młodych ludzi, że będziemy prowadzić ten klub najlepiej, jak potrafimy właśnie z myślą o nich – powiedział Grzegorz Muss, prezes Centry Ostrów Wielkopolski.

Zmarłego 20 sierpnia, a pochowanego kilka godzin przed mecze Zygmunta Płonkę wspominał też trener klubu Mariusz Posadzy. – Na pewno zapamiętam go jako osobę, która była bardzo pogodna, która na czas wypłacała chłopakom pieniądze – żartował. Jak podkreślił, jest przekonany, że będzie czuwał nad Centrą z góry. – Zadedykowaliśmy mu to zwycięstwo – dodał.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick