Zagrają ponownie dla Marcelka! W niedzielę rusza Krotoszyńska Puszka Szczęścia

0
Facebook.com/Mały Marcel - wielki guz
O historii małego Marcela z Krotoszyna usłyszała cała Polska. W rekordowym tempie udało się zebrać ponad 3,6 miliona złotych na leczenie chłopca w USA. Krotoszynianie mobilizują się po raz kolejny, by uzbierać pieniądze, które mają być zabezpieczeniem dla rodziców chłopca, gdyby zebrana kwota nie wystarczyła. Leczenie Marcelka uległo zmianie i zebrana kwota może nie wystarczyć.

O historii 7-miesięcznego Marcela z Krotoszyna informowaliśmy w grudniu ubiegłego roku. W głowie chłopca wykryto guza mózgu, którego leczenia nie podjęli się polscy lekarze. Jedyna nadzieja dla chłopca i jego bliskich jest w amerykańskiej klinice. Zbiórka rozpoczęła się 18 grudnia i w nieco ponad dwa tygodnie udało się zebrać astronomiczną kwotę 3,6 miliona złotych!

CZYTAJ: UDAŁO SIĘ! Zebrano 3,6 mln zł dla Marcelka z Krotoszyna!

Chłopiec od ponad tygodnia jest już z rodzicami w Stanach Zjednoczonych gdzie rozpoczęto już leczenie. – Na szczęście ogólny stan Marcelka jest bardzo dobry! Chemia niestety jest bardzo agresywna, bo ma za zadanie całkowicie pozbyć się guza z małej główki i zapobiec jego nawrotom. Później chłopca czeka jeszcze kilka zabiegów, które pomogą odbudować zdrowe komórki i jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, możliwe, że uda się uniknąć operacji! Całość leczenia ma trwać 5-6 miesięcy – piszą rodzice Marcelka.

Cześć ciocie i wujkowie! Jak widzicie – nie zatrzymuje się i cały czas idę do przodu! Uwielbiam chodzić za paluszki i wstawać na nóżki w łóżeczku 😋 Trochę brak apetytu mi doskwiera przez chemię, ale jeszcze dwa dni i przerwa, wiec nie narzekamy i odliczamy! Z każdym dniem jestem coraz bliżej poznania Was! Swoją drogą jestem już w Stanach tydzien😱 czas tak zasuwa, że nic tylko się cieszyć w naszym przypadku!U nas jeszcze wcześnie, za to Wy już macie późny wieczór, także dobrej nocy życzymy i dużo siły na nowy tydzień ❤️ – Marcelek 👶🏻

Opublikowany przez Mały Marcel – wielki guz. Niedziela, 26 stycznia 2020

Leczenie oraz pobyt w Stanach jest niezwykle kosztowny, a lekarze zaznaczyli, że jeśli pobyt chłopca się przedłuży, za każdy, kolejny dzień pobytu w szpitalu trzeba będzie zapłacić 38 tysięcy złotych. – Nadwyżka posłuży także do opłacenia pozostałych kosztów związanych z wyjazdem na leczenie do Stanów Zjednoczonych oraz pozwoli zapewnić rehabilitację Marcelkowi – dodają rodzice.

Krotoszyńska społeczność postanowiła zmobilizować się kolejny raz i już w najbliższą niedzielę (2.02) odbędzie się pierwsza edycja akcji „Krotoszyńska Puszka Szczęścia Marcel2020”. Niedzielna akcja odbędzie się na krotoszyńskim rynku, a podczas dwóch dni poprzedzających wydarzenie, na ulicach miasta będzie można spotkać wolontariuszy ze specjalnymi puszkami.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick