Zagłębie minimalnie lepsze od KPR-u

Piłkarze ręczni ARGED KPR Ostrova dobrze rozpoczęli mecz z MKS-em Zagłębie Lubin wychodząc na czterobramkowe prowadzenie. Radość biało-czerwonych nie trwała jednak długo, bo goście szybko zaczęli odrabiać straty. Pierwszy remis padł przy wyniku 7:7. Kiedy Zagłębie chwilę później wyszło na prowadzenie za sprawą Wojciecha Hajnosa w 17. minucie, o czas poprosił Maciej Nowakowski.

Przekazane wskazówki nie przełożyły się na poprawę gry. Gospodarze wyszli na trzybramkowe prowadzenie (10:7) i mimo gonienia wyniku pierwsza połowa zakończyła się rezultatem 13:11.

Po przerwie prowadzenie „Miedziowych” jeszcze się powiększyło. Najpierw zrobiło się 15:13, później 17:14, a następnie 20:16. Beniaminek próbował gonić wynik, ale co rzucił bramkę lub dwie, rywale odpowiadali tym samym. Przewaga ciągle utrzymywała się na bezpiecznym dla Zagłębia poziomie. Tylko seria błędów mogła odwrócić wynik spotkania.

Szczypiorniści ARGED KPR Ostrovia zbliżyli się na dwie bramki pod koniec meczu (24:26), ale wtedy ponownie Zagłębie ruszyło do przodu wykorzystując słabsze strony biało-czerwonych. Nagle zrobiło się 29:25 dla gospodarzy, a 29. bramkę zdobył Michał Stankiewicz. Na taką przewagę odpowiedzieli jeszcze Łukasz Gierak i Artur Klopsteg ustalając wynik meczu na poziomie 29:27.

Po 20 kolejkach MKS Zagłębie Lubin zajmuje 12. pozycję w tabeli PGNiG Superligi (ma 17 punktów). Zwycięstwo nad Ostrovią było dopiero 4. w tym sezonie. ARGED KPR plasuje się natomiast na 8. pozycji (ma 26 punktów). Niedzielne spotkanie było 11. porażką w tej edycji rozgrywek.

Za tydzień biało-czerwoni pojadą do Kielc na mecz z tamtejszą Industrią – wiceliderem tabeli, a Zagłębie zmierzy się na wyjeździe z zamykającą stawkę Sandrą Spa Pogoń Szczecin.