Zadzwonisz pod 997 – zostaniesz przekierowany pod 112

1
To ostatnie dni, kiedy numer alarmowy 997 będzie funkcjonował na dotychczasowych zasadach. Od 13 listopada, kiedy postanowimy go wybrać, zostaniemy przekierowani pod 112 i to Poznań, a nie Kalisz zadecyduje, jakie służby wysłać na miejsce.

Kalisz będzie kolejnym miastem, które „straci” obsługę numeru alarmowego 997. Od 13 listopada, jeśli będziemy chcieli zadzwonić bezpośrednio na policję, zostaniemy przekierowani pod numer 112, a osoba, która odbierze połączenie, będzie się znajdować w Centrum Powiadamiania Ratunkowego Poznaniu. Nie oznacza to więc, że numer 997 przestanie działać. Zmieni się jedynie miejsce odbioru zgłoszenia.

– Przejęcie obsługi zgłoszeń z numeru alarmowego 997 przez operatorów Centrów Powiadamiania Ratunkowego spowoduje odciążenie dyspozytorów służb ratunkowych. Dyspozytorzy z Policji będą otrzymywali z CPR tylko te zgłoszenia alarmowe, w których zagrożone jest życie, zdrowie, mienie, bezpieczeństwo lub porządek publiczny – mówi mł. asp. Anna Jaworska-Wojnicz.

Jak podkreślają mundurowi, przekierowanie połączenia z numeru 997 do CPR „pozwoli na wyeliminowanie bezpośredniego kierowania do służb zgłoszeń niezasadnych lub fałszywych”, co może mieć pozytywny wpływ na czas oczekiwania na przyjazd służb, jak również skuteczność ich działania.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick