Zadbajmy także o bezdomnych. Apelują o to strażnicy miejscy

4
Nad Polskę nadciągnęła zimowa aura. Śnieg, marznący deszcz oraz niskie temperatury stwarzają zagrożenie m.in. dla osób bezdomnych. Często nie wiedzą, gdzie szukać pomocy i zdani są na pomoc strażników miejskich lub przypadkowych przechodniów. Służby apelują, by być czujnym i w razie potrzeby wezwać pomoc.

Wiele osób bezdomnych nie chce pomocy w postaci schronienia w Domu św. Brata Alberta. Powodem jest trzeźwość, którą muszą tam zachować. Niestety, wielu bezdomnych jest uzależnionych od alkoholu. – Niezależnie od ich nastawienia do życia, bądźmy czujni i pamiętajmy o nich starając się im pomóc przetrwać w ten trudny czas. Statystyki wskazują, że pomimo podejmowanych przez wiele instytucji działań ochronnych w tym zakresie, każdego roku w całej Polsce odnotowywane są przypadki zgonów spowodowane wychłodzeniem organizmu – informują strażnicy miejscy.

Strażnicy codziennie patrolują miejsca, gdzie mogą przebywać bezdomni. Przekazują im pakiety żywnościowe, czyli samopodgrzewające się posiłki oraz czapki, szaliki i rękawiczki, które przekazali mieszkańcy Ostrowa w ramach akcji „Podziel się ciepłem”.

Bezdomni często zmieniają swoje miejsce pobytu, a zwłaszcza po odnalezieniu ich „noclegowni” przez strażników miejskich. Mieszkańcy miasta proszeni są o zachowanie czujności i jeśli zauważą potrzebującego pomocy, proszeni są o powiadomienie MOPS-u, policji lub właśnie straży miejskiej. – Pamiętajmy, że każda informacja jest cenna, a jeden telefon może uratować komuś życie – podkreślają służby.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

4 KOMENTARZE

    • Nie strach. On nikomu krzywdy nie zrobi. Mówimy o tym co często siedzi na przystanku na smigielskiego i koło Inter.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick