DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Zadbajmy także o bezdomnych. Apelują o to strażnicy miejscy

Wiele osób bezdomnych nie chce pomocy w postaci schronienia w Domu św. Brata Alberta. Powodem jest trzeźwość, którą muszą tam zachować. Niestety, wielu bezdomnych jest uzależnionych od alkoholu. – Niezależnie od ich nastawienia do życia, bądźmy czujni i pamiętajmy o nich starając się im pomóc przetrwać w ten trudny czas. Statystyki wskazują, że pomimo podejmowanych przez wiele instytucji działań ochronnych w tym zakresie, każdego roku w całej Polsce odnotowywane są przypadki zgonów spowodowane wychłodzeniem organizmu – informują strażnicy miejscy.

Strażnicy codziennie patrolują miejsca, gdzie mogą przebywać bezdomni. Przekazują im pakiety żywnościowe, czyli samopodgrzewające się posiłki oraz czapki, szaliki i rękawiczki, które przekazali mieszkańcy Ostrowa w ramach akcji „Podziel się ciepłem”.

Bezdomni często zmieniają swoje miejsce pobytu, a zwłaszcza po odnalezieniu ich „noclegowni” przez strażników miejskich. Mieszkańcy miasta proszeni są o zachowanie czujności i jeśli zauważą potrzebującego pomocy, proszeni są o powiadomienie MOPS-u, policji lub właśnie straży miejskiej. – Pamiętajmy, że każda informacja jest cenna, a jeden telefon może uratować komuś życie – podkreślają służby.

Napisz do autora

Komentarze (4)
 • O
  Ostrowianin

  poniedziałek, 29 listopada, 2021

  Apele o pomoc a co robicie z tym z ul. Śmigielskiego? Policja podjedzie, pogada i jedzie dalej. Strach przechodzić koło niego

  Odpowiedz
 • A
  adi

  poniedziałek, 29 listopada, 2021

  zwłaszcza tym co z Kalisza do Ostrowa sprowadził Janiak obrońca pedofili

  Odpowiedz
 • Z
  Zbychu

  wtorek, 30 listopada, 2021

  A o mnie kto zadba?

  Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz