DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Zadał mu co najmniej dwa ciosy w głowę siekierą. 54-latek z zarzutem zabójstwa

Do zabójstwa doszło w sobotę nad ranem w jednym z mieszkań przy ulicy Chopina w Kaliszu. Napastnik miał sam powiadomić służby o swoim czynie. – Gdy policjanci dotarli na miejsce, w jednym z mieszkań przy ul. Chopina znaleźli zwłoki 64-letniego mężczyzny z ranami głowy. Na miejscu przebywał 54-latek. Mężczyzna był nietrzeźwy, miał prawie 2 promile – informowała w weekend podkom. Anna Jaworska-Wojnicz z Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu.

Wiemy już, że 54-latkowi postawiono zarzut zabójstwa. Poinformował o tym Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim. – Działając z zamiarem bezpośrednim, zadał śpiącemu pokrzywdzonemu co najmniej dwa uderzenia narzędziem ostrokrawędziastym. Prawdopodobnie była to siekiera. Mężczyzna doznał obrażeń ciała, które doprowadziły do jego śmierci.

Prokurator złożył do sądu wniosek o zastosowanie wobec podejrzanego tymczasowego aresztu. 54-latek przyznał się do winy. Prokurator dodaje, że konieczne będzie przeprowadzenie badań sądowo-psychiatrycznych.

54-latkowi grozi kara od 8 do 15, 25 lat lub dożywotniego pozbawienia wolności.

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz