DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

"Zachowują się gorzej niż bydło". Amfiteatr kosztował miliony i już został zniszczony

„Zachowują się gorzej niż bydło” – to ostre słowa jednego z mieszkańców Ostrowa na temat młodzieży, która przebywając i spożywając alkohol na terenie Parku Miejskiego, objęła Amfiteatr, jako cel aktów wandalizmu.

Wulgarne napisy, zniszczona elewacja, szklane butelki rozbijane na betonie – to obraz terenu przy Amfiteatrze w ostrowskim Parku Miejskim. Ten po gruntownym remoncie został oddany do publicznego użytku w 2020 roku. Koszt wszystkich prac to 1,5 miliona złotych. Za te pieniądze zrobiono m.in. scenę, zamontowano zadaszenie, wyposażono widownię w siedziska. Niestety, odremontowany obiekt cieszył się nieskazitelnym wyglądem bardzo krótko. 

Zdaniem mieszkańców Ostrowa na terenie parku powinno pojawiać się więcej patroli służb mundurowych. – Dozór jest prowadzony 24 godziny na dobę. Teren parku monitoruje straż miejska oraz policja. Jeżeli dochodzi do jakiś przypadków to wtedy wysyłany jest tam patrol – wyjaśnia Roman Podlasiewicz, zastępca komendanta Straży Miejskiej w Ostrowie Wielkopolskim.

Kilkukrotnie zdarzyło się, że osoby, które dopuściły się aktów wandalizmu, zostały namierzone i sprawa trafiła na policję. – Pierwsza sytuacja miała miejsce w kwietniu tego roku. 15-latek zniszczył elewację budynku. Wandal został bardzo szybko zidentyfikowany przez policjantów. Kolejna sytuacja miała miejsce w czerwcu tego roku. Otrzymaliśmy wtedy zgłoszenie o pomalowaniu elewacji budynku. Tutaj także udało się namierzyć sprawców – wymienia podkom. Małgorzata Michaś, oficer prasowy KPP w Ostrowie Wielkopolskim.

Mikołaj Kostka, wiceprezydent Ostrowa poinformował, że wiele spraw za akty wandalizmu trafia do sądu, ale są one umarzane. Policja apeluje do rodziców lub opiekunów, by zwrócili uwagę na to, gdzie i z kim przebywają ich dzieci oraz jak zachowują się w miejscach publicznych. – Przypominamy, że za uszkodzenie lub zniszczenie cudzego mienia grozi kara nawet do pięciu lat – dodaje podkom. Michaś.

6 Dołącz do dyskusji

Napisz do autora

Komentarze (6)
 • J
  J

  środa, 15 listopada, 2023

  Powinno być sprawdziane to miejsce godziny wieczorne a najbardziej weekendy sporo młodych osób sedzi w tym miejscu nie raz byłem się przejść przez park miejski to sporo młodych osób sedzi nowłaśnie a policji ani straży miejskiej nie widziałem wogule

  Odpowiedz
 • A
  An

  środa, 15 listopada, 2023

  Rodzic wandala niech naprawia jeśli latorośl jest uniewinniona przy okazję filmować powinien Proart pracę naprawcze

  Odpowiedz
 • H
  Helga

  środa, 15 listopada, 2023

  Zainstalować monitoring , młodzież jest tak rozwydrzona jak dziadoski bicz, za dobrze sie maja. Ktoś jednak sprzedaje im alkohol i papierosy prawda? Nic sobie nie robia gdy zwraca sie uwagę / są wszędzie -nie tylko przesiaduja tam przy amfiteatrze, pełno tych smarków na dworcu przesiadkowym, gdzie bezkarnie pija piwska i palą fajki nawet wewnątrz poczekalni. Kiedy wreszcie zaczynie im sie wymierzać kary –

  Odpowiedz
 • Z
  ZK

  środa, 15 listopada, 2023

  Na terenie ogródków Jordanowskich, parku nie tylko tego o którym tu jest napisane, małolaty ćpają, piją alkohol, palą cholera wie co, a straż miejska, policja co na to? Ten bałagan wszechobecny robią te samo osoby, które tak ochoczo brały udział w akcji „sprzątania świata”.

  Odpowiedz
 • M
  myślący

  środa, 15 listopada, 2023

  Jak się politycy bali rolników, że im posesję obleją kupą (co zresztą w jednym przypadku się udało) to patrole pod ich domami stały 24 h / dobę. Tak dla przypomnienia co jest w tym kraju ważne. 😉

  Odpowiedz
 • J
  JB

  środa, 15 listopada, 2023

  Latem z popołudniówki wracam rowerkiem przez park i młodzież dużo siedź ale ani policji ani straży miejskiej to ani razu nie widziałam 🤷 a w parku przy ul. Chopina to trzeba uważać bardzo żeby nie najechać na rozsypany kosz.

  Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz