DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Zabrał kluczyki ojcu i pojechał... do kościoła. Nie miał prawa jazdy

Do zatrzymania 16-latka doszło w Czajkowie w powiecie ostrzeszowskim. Mundurowi chcieli skontrolować nastolatka poruszającego się motorowerem. Okazało się, że nie posiada on wymaganych uprawnień. – W toku podjętych czynności okazało się, że 16-letni mieszkaniec Czajkowa, wykorzystując nieobecność w miejscu zamieszkania i niewiedzę swojego ojca, zabrał kluczyki od pojazdu i udał się nim do kościoła. Jak się okazało, nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi, z uwagi na powyższe motorower zabezpieczono i przekazano osobie wskazanej – informuje st. asp. Magdalena Hańdziuk, oficer KPP w Ostrzeszowie.

Sprawa trafi do sądu dla nieletnich, przed którym nastolatek odpowie za swój czyn. Konsekwencje poniosą także dorośli mężczyźni z powiatu kępińskiego oraz ostrzeszowskiego. Ten pierwszy został zatrzymany przez funkcjonariuszy w Rychtalu. Zatrzymany do kontroli kierowca opla nie miał prawa jazdy. – Zgodnie z obowiązującymi przepisami kodeksu wykroczeń, kierowanie pojazdem mechanicznym bez uprawnień, zagrożone jest minimalną grzywnę w wysokości 1 500 złotych. Sąd może jednak orzec grzywnę w kwocie aż 30 000 złotych. Ponadto, obligatoryjnie sąd orzeka zakaz prowadzenia pojazdów, który może trwać od 6 miesięcy do nawet 3 lat – mówi sierż. Rafał Stramowski, oficer prasowy KPP w Kępnie.

Kolejny z kierowców to 34-letni mieszkaniec Grabowa nad Prosną. – W toku podjętych wobec 34-latka czynności okazało się, że kierował on samochodem, pomimo czynnego zakazu prowadzenia pojazdów orzeczonego przez Sąd Rejonowy w Ostrzeszowie – mówi st. asp. Hańdziuk z ostrzeszowskiej komendy.

Napisz do autora

Komentarze (3)
 • A
  A...

  środa, 16 marca, 2022

  Powinien mieć ulgę w karze, bo do kościoła pojechał… Może nawet chciał sprezentować maszynę proboszczowi, jak bezdomny limuzynę rydzowi.

  Odpowiedz
 • O
  Ostrowianka

  sobota, 19 marca, 2022

  A on taki pobożny i nawiedzony a nie wie żeby za kierownicę i do samochodu wsiada się z prawem jazdy ,to będzie nauczka na przyszłość najpierw prawko potem jazdy wszystko jedno gdzie.

  Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz