Zabił i spalił czworonogi w piecu. 32-latek stanął przed sądem

0
źródło: fanpage Schronisko Ostrów
W Sądzie Rejonowym w Ostrowie Wielkopolskim ruszył proces mężczyzny, który w Śliwnikach zabił psy, a następnie spalił je w piecu. Makabrycznego odkrycia dokonano w kwietniu tego roku. Spalone zwierzę i zakopane zwłoki kolejnego psa odkryli wolontariusze Kaliskiego Stowarzyszenia Pomocy dla Zwierząt Help Animals.

O całym zajściu organizacja została poinformowana anonimowo. Kiedy wolontariusze dotarli do miejscowości Śliwniki w gminie Nowe Skalmierzyce, okazało się, że na posesji 32-latka znajdują się spalone zwłoki psa. Reszta zwierząt przetrzymywana była w skandalicznych warunkach.

Mężczyzna początkowo nie chciał przyznać się do winy, ale zmienił jednak zdanie. „Wezwana na miejsce policja zebrała materiał dowodowy. Prawdopodobnie proceder zabijania psów trwał od kilku lat. W trakcie interwencji odebrane zostały trzy psy. Dwa dorosłe trafiły do naszego schroniska, natomiast szczeniaka przejęło Stowarzyszenie Help Animals” – mogliśmy przeczytać na fanpage’u Schroniska Ostrów, które otrzymało informację o makabrycznym procederze.

CZYTAJ: Makabryczne odkrycie. Mieszkaniec Śliwnik palił psy?

Kilka dni po interwencji stowarzyszenie i służby mundurowe, zostali ponownie wezwani na miejsce. Okazało się, że gdy mężczyźnie odebrano psy, zaczął znęcać się nad królikami. – Nie zapewniał im właściwych warunków bytowania. Nie miały dostępu do wody i pożywienia. Dlatego 19 królików zostało mężczyźnie odebranych, wszystkie były w złej kondycji fizycznej – informował w lipcu Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

32-latek stanął właśnie przed Sądem Rejonowym w Ostrowie Wielkopolskim. Zgodnie z Ustawą o Ochronie Zwierząt, za znęcanie się nad nimi ze szczególnym okrucieństwem, grozi mu do pięciu lat więzienia.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick