Zabił córkę, a potem siebie. Prokuratura umorzyła śledztwo

0
To koniec postępowania Prokuratury Rejonowej w Ostrzeszowie w sprawie makabrycznej zbrodni, do której doszło pod koniec stycznia w Ostrzeszowie. 44-letni ojciec zabił niepełnosprawną, 20-letnią córkę, a następnie zostawił pożegnalny list i popełnił samobójstwo. Prokuratura po dokonaniu głębokiej analizy i zapoznaniu się z opiniami biegłych, postanowiła umorzyć śledztwo.

CZYTAJ: Tragedia w Ostrzeszowie. Nie żyje niepełnosprawna córka i jej ojciec

Do tragedii doszło 28 stycznia. – Po godz. 14.00 otrzymaliśmy zgłoszenie o zdarzeniu, do jakiego doszło na terenie jednego z prywatnych domostw. Na miejscu zdarzenia ujawniono zwłoki dwóch osób: kobiety i mężczyzny – informowała wtedy Ewa Jakubowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie.

Ojciec przed popełnieniem samobójstwa, zostawił pożegnalny list, którego treści prokuratura nie ujawnia. Został on wtedy zabezpieczony jako dowód w sprawie. Po pół roku, Prokuratura Rejonowa w Ostrzeszowie umorzyła śledztwo. Zdarzenie miało charakter samobójstwa rozszerzonego. – W toku czynności śledczych ustalono, że 28 stycznia między godziną 12.40, a 13.55, żona mężczyzny i matka pokrzywdzonej była na zakupach. Chwilę wcześniej rozmawiała jeszcze przez telefon z resztą domowników. Kiedy wróciła do domu ujawniła zwłoki męża. Po przyjeździe policji, ujawnione zostały także zwłoki pokrzywdzonej. Zabezpieczono szereg materiału dowodowego, analizie poddano okres poprzedzający zdarzenie. Sprawdzono komputery i telefony komórkowe i nie ustalono, aby ktokolwiek nakłaniał mężczyznę do targnięcia się na własne życie, ani zabójstwa – wyjaśnia Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

Przez śledczych brana była pod uwagę także sytuacja rodzinna, finansowa i towarzyszka mężczyzny. Nie stwierdzono nic niepokojącego, dlatego prokuratura zakończyła postępowanie w tej sprawie.

 

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick