Zaatakował ratowników medycznych. Usłyszał prokuratorskie zarzuty

0
Prokuratura Rejonowa w Krotoszynie skierowała akt oskarżenia z wnioskiem o dobrowolne poddanie się każe wobec 55-letniego mężczyzny, mieszkańca jednej z podkrotoszyńskich miejscowości. Grozi mu więzienie, będzie musiał też zapłacić najbardziej poszkodowanym ratownikom po 800 zł i pokryć koszty naprawy uszkodzonego sprzętu.

Zarzucono oskarżonemu, że 5 stycznia 2019 roku, po wypięciu się z pasów w trakcie przewożenia karetką pogotowia, naruszył nietykalność ratowników medycznych. – Popychał ich i opluwał, a nadto znieważał ich słowami wulgarnymi w celu zaniechania przywiezienia go na Szpitalny Oddział Ratunkowy w Krotoszynie. Ponadto w w tym samy miejscu i czasie dokonał uszkodzenia defibrylatora – mówi Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Rejonowej w Ostrowie Wielkopolskim. Straty oszacowano na 6 tys. zł.

Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów i złożył wniosek o dobrowolne poddanie się karze. Grozi mu 7 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na rok. Mężczyzna ma także powstrzymać się od spożywania alkoholu oraz naprawić szkodę, a także wypłacić dwóm z czterech poszkodowanych po 800 zł nawiązki.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick